Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Miután Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán reggel bejelentette, hogy elrendelik a részleges mozgósítást Oroszországban, az orosz–finn határon már néhány órával később 35 kilométeres dugó alakult ki.
#Breaking: just in - The traffic jam at the border with #Russia/#Finland has pilled up to 35KM and is rising by the hour, it is the only border who is still open for Russian civilians with shengen visas, after #Putin announced he will send 300.000 new troops to #Ukraine. pic.twitter.com/EOJ1346qDO
— Sotiri Dimpinoudis (@sotiridi) September 21, 2022
A dugó óráról órára nő, mert ez az egyetlen határ, amely még mindig nyitva van a schengeni vízummal rendelkező orosz állampolgárok számára.
Arról is beszámoltunk, hogy nemcsak autóval igyekeznek az oroszok elhagyni az országot: rengeteg orosz keresett rá a Google-ön arra, hogyan távozhat. Sőt, volt, aki cselekedett is: órák alatt minden repülőjegy elfogyott Oroszországból kifelé Putyin bejelentése után.
Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:
Putyin részleges mozgósítást rendelt el, Blinken szerint az USA sosem fogja elismerni az ukrán területek orosz annektálását - a háború szerdai hírei
Vlagyimir Putyin kedden beharangozott nagy beszédére szerdán reggel került sor: részleges mozgósítást rendelt el. Az amerikai külügyminiszter szerint a megszállt területeken rendezett bármiféle „népszavazás" illegitimnek minősül.