Videó jelent meg az Oroszországban kémkedésért bebörtönzött amerikairól
Az Egyesült Államok szerint az egykori tengerészgyalogost jogtalanul tartják fogva.
hvg.hu
Ritka felvételeket tett közzé az orosz állami hírcsatorna, a Russia Today (RT) az amerikai Paul Whelanről, akit kémkedés vádjával börtönöztek be Oroszországban – számolt be a Reuters.
A 2018-ban letartóztatott egykori tengerészgyalogost 2020-ban ítélték 16 év börtönre, majd Mordvinföldre szállították, egy olyan orosz régióba, amely a szovjet idők óta hírhedt a büntetőtelepeiről. A férfi mindvégig tagadta a vádakat, és a Biden-kormányzat szerint is jogtalanul tartják fogva.
A Russia Today felvételein Whelan a börtön fekete egyenruhájában és a hozzá illő sapkában látható a büntetőtelep különböző részein más rabokkal együtt. A rövid összefoglalóban az udvaron, az ebédlőben, sőt egy varrógépnél dolgozva is feltűnik. A videóban Whelan közli a riporterrel, hogy nem hajlandó válaszolni a kérdéseire.
„Ma láttam először, mennyit változott 2020 júniusa óta" - közölte a Reuters érdeklődésére a férfi testvére, David Whelan, aki elmondta, hogy a Russia Today már májusban le akarta videózni fivérét a börtön falai között, és amikor ő ezt megtagadta, az őrök megbüntették.
A Reuters értesülései szerint Whelannel augusztusban Antony Blinken amerikai külügyminiszter telefonon beszélt, az amerikai kormányzat pedig többször kijelentette, hogy mindent megtesz a hazahozataláért.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.