szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Az ellenzék azt állítja, hogy jelöltje, Edmundo González Urrutia a voksok több mint 67 százalékát szerezte meg a választáson. Az Egyesült Államok, Kanada és több ország Latin-Amerikában is González Urrutiát ismeri el az elnökválasztás győztesének.

Közös nyilatkozatban ítélte el tizennégy amerikai ország csütörtökön Nicolás Maduro venezuelai elnök beiktatását – számolt be az MTI.

“Felszólítjuk a diktatórikus rezsimet arra, hogy állítsa vissza a demokratikus rendet, és tegye lehetővé a békés hatalomátadást, amely tiszteletben tartja a választásokon megnyilvánult népakaratot” – áll a dokumentumban.

A nyilatkozatot a több mint 30 tagú Amerikai Államok Szervezetének (OAS) argentin, kanadai, chilei, Costa Rica-i, ecuadori, salvadori, amerikai, jamaicai, guatemalai, panamai, paraguayi, perui, uruguayi és dominikai küldöttsége írta alá.

Nicolás Maduro államfőt a központi választási bizottság (CNE) a leadott szavazatok 52 százalékának elnyerésével nyilvánította győztesnek tavaly, és idén január 10-én iktatták be hivatalába. A CNE nem hozta nyilvánosságra a szavazóhelyiségek jegyzőkönyveit, arra hivatkozva, hogy a hivatal internetes támadás áldozata lett, amit sok megfigyelő hazugságnak tart.

Az ellenzék, amely viszont bemutatta a saját szavazatszámlálói által készített jegyzőkönyveket, azt állítja, hogy jelöltje, Edmundo González Urrutia a voksok több mint 67 százalékát szerezte meg a választáson. Az Egyesült Államok, Kanada és több ország Latin-Amerikában is González Urrutiát ismeri el az elnökválasztás győztesének.

Az USA 25 millió dolláros díjat tűzött ki Nicolás Maduro venezuelai elnök fejére

Maduro a harmadik elnöki ciklusát kezdte meg a dél-amerikai országban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!