Tizennégy amerikai ország közös nyilatkozatban ítélte el Nicolás Maduro beiktatását
Az ellenzék azt állítja, hogy jelöltje, Edmundo González Urrutia a voksok több mint 67 százalékát szerezte meg a választáson. Az Egyesült Államok, Kanada és több ország Latin-Amerikában is González Urrutiát ismeri el az elnökválasztás győztesének.
HVG
Közös nyilatkozatban ítélte el tizennégy amerikai ország csütörtökön Nicolás Madurovenezuelai elnök beiktatását – számolt be az MTI.
“Felszólítjuk a diktatórikus rezsimet arra, hogy állítsa vissza a demokratikus rendet, és tegye lehetővé a békés hatalomátadást, amely tiszteletben tartja a választásokon megnyilvánult népakaratot” – áll a dokumentumban.
A nyilatkozatot a több mint 30 tagú Amerikai Államok Szervezetének (OAS) argentin, kanadai, chilei, Costa Rica-i, ecuadori, salvadori, amerikai, jamaicai, guatemalai, panamai, paraguayi, perui, uruguayi és dominikai küldöttsége írta alá.
Nicolás Maduro államfőt a központi választási bizottság (CNE) a leadott szavazatok 52 százalékának elnyerésével nyilvánította győztesnek tavaly, és idén január 10-én iktatták be hivatalába. A CNE nem hozta nyilvánosságra a szavazóhelyiségek jegyzőkönyveit, arra hivatkozva, hogy a hivatal internetes támadás áldozata lett, amit sok megfigyelő hazugságnak tart.
Az ellenzék, amely viszont bemutatta a saját szavazatszámlálói által készített jegyzőkönyveket, azt állítja, hogy jelöltje, Edmundo González Urrutia a voksok több mint 67 százalékát szerezte meg a választáson. Az Egyesült Államok, Kanada és több ország Latin-Amerikában is González Urrutiát ismeri el az elnökválasztás győztesének.
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.