Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Pete Hegseth Brüsszelben kijelentette, hogy az Egyesült Államok nem fogja békefenntartókkal garantálni Ukrajna biztonságát.
Irreálisnak nevezte Pete Hegseth amerikai védelmi miniszter Ukrajna 2014 előtti határainak visszaállítását azon a brüsszeli találkozón, amelyen Ukrajna és a NATO-szövetséges államok képviselői vettek részt. Hegseth a Reuters tudósítása szerint azt is kijelentette, hogy a Trump-kormányzat nem tekinti az orosz-ukrán háború megoldásának Ukrajna NATO-tagságát.
A miniszter közölte: „Önökhöz hasonlóan szuverén és prosperáló Ukrajnát szeretnénk. De először fel kell ismernünk, hogy az Ukrajna 2014 előtti határaihoz való visszatérés irreális célkitűzés. Ennek az illúziónak a kergetése csak elnyújtja a háborút és több szenvedést okoz.” A tudósítás szerint azt is kijelentette, hogy Washington NATO-szövetségeseinek nagyobb felelősséget kell vállalniuk Európa biztonságáért, a „rideg stratégiai valóság”, mint az Egyesült Államok határainak védelme és a Kína jelentette fenyegetés megakadályozza, hogy Amerika elsődlegesen Európa biztonságára összpontosíthasson.
Hegseth szerint egy tartós békemegállapodásnak erős biztonsági garanciákat kell tartalmaznia arra vonatkozóan, hogy a háború nem kezdődik újra, de leszögezte, hogy az Egyesült Államok nem fog ilyen garanciát nyújtani Ukrajnába vezényelt katonák formájában, és az ukrán NATO-tagságot sem látja a békemegállapodás lehetséges kimenetelének. Ehelyett európai és más békefenntartó csapatokkal kellene Ukrajna biztonságát garantálni, de nem NATO-küldetés keretében, és nem tartozhatnának a NATO kölcsönös védelmi megállapodásának hatálya alá.
Donald Trump amerikai elnök a napokban közölte: az amerikai támogatásért cserébe 500 milliárd dollárnyi ásványkincset vár Ukrajnától, hogy „ne érezze magát hülyének”.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.