Az ifjabb Donald Trump is az elnökség gondolatával kacérkodik

Szerinte sajtóhisztéria fűti az amerikai emberek félelmeit apja kereskedelempolitikája miatt.

  • HVG HVG
Az ifjabb Donald Trump is az elnökség gondolatával kacérkodik

Donald Trump legidősebb fia, Donald Trump Jr. szerdán Dohában, a Katari Gazdasági Fórumon azt mondta, nem zárja ki, hogy a jövőben indul az elnökjelöltségért.

„Úgy gondolom, apám valóban megváltoztatta a Republikánus Pártot” – mondta az ifjabb Trump, akit a MAGA-mozgalom egyik legbefolyásosabb szereplőjének és apja lehetséges politikai örökösének tartanak.

Trump Jr. jelenleg a Trump Organization ügyvezető alelnöke, de apja második elnöksége felett is bábáskodik, gondoskodva arról, hogy hozzá lojális és az ideológiájában hívő emberek töltsenek be tisztségeket a végrehajtó hatalomban – írja a Politico.

A dohai gazdasági fórumon arról is beszélt az ifjabb Trump, hogy szerinte apja kereskedelempolitikája nem jelent veszélyt az amerikai gazdaság erejére. „A változásokhoz idő kell” – mondta, hozzátéve, hogy az amerikai emberek félelmeit nagyrészt a „sajtóhisztéria” fűti.

A Politico emlékeztet: Trump Jr. márciusban tagadta, hogy azt fontolgatná, hogy 2028-ban elindul az elnökválasztáson, és arról is beszélt, hogy kulcsszerepe volt abban, hogy apja J. D. Vance-t válassza alelnökének. Bár az idősebb Trump az alkotmány értelmében harmadjára nem lehetne amerikai elnök, rendre utalgat arra, hogy megint indulna.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?