Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A jegybank nemrég felállt felügyelőbizottsága vizsgálatot indít az ingatlanvásárlások miatt.
A Magyar Nemzeti Bank új felügyelőbizottsága vizsgálat elindításáról döntött az MNB által megvásárolt ingatlanokkal, valamint a jegybank által alapított alapítványok létrehozatalának jogszerűségével kapcsolatban - ezt maga a jegybank közölte.
Azt ígérik, hogy minden olyan ügyet ellenőriznek, amely érdekli a közvéleményt. Lesz mit ellenőrizni, ugyanis az MNB, illetve alapítványai az elmúlt két és fél évben egy sor ingatlant vásároltak meg. Kastélyt pihenésre, luxusingatlant a piaci feltételezések szerint drágán, 15 milliárdnál is drágábban vett az MNB, alapítványai eddig közel 10 milliárdot költöttek ingatlanvásárlásra, pár napja hozták létre az eddigi utolsó céget ingatlanvásárlásra, de előtte pár héttel is így tettek.
A felügyelőbizottság azt ígéri, hogy a vizsgálatok után tájékoztatást adnak ki az ellenőrzés megállapításairól.
Az MNB-nek bő egy éven át nem volt felügyelőbizottsága. Nyáron választották meg a felügyelőbizottságot, elnöke Papcsák Ferenc volt fideszes politikus lett, mellette a kormányoldalról még két személyt raktak be az fb-be, és egy ellenzékit.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Először olvasható magyarul a holokauszttúlélő író és Nobel-békedíjas emberi jogi aktivista Elie Wiesel Éjszaka trilógiájának mindhárom kötete. Miért kellett 2025-ig várni a harmadik kötet megjelenésére? Miben más a holokauszttúlélők harmadik generációja, mint a korábbiak? Miről adnak számot Wiesel regényei?
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
Phenjan kész feltétel nélkül támogatni az ukrajnai inváziót.
Az Oroszország-szakértő szerint a kormánymédia „teljesen nyilvánvalóan hergel és uszít”.
Eltűnésekor hawaii mintás inget viselt.
Egy sárkányszörfös jókor volt jó helyen.
Pontosan úgy működik, mint a légvédelmi rendszerek.