Szakít a Szolidaritás és az Együtt, Kónya kilép Szigetváriéktól

A Magyar Szolidaritás Mozgalom nem hosszabbítja meg együttműködési szerződését az Együtt – A Korszakváltók Pártjával.

  • MTI MTI
Szakít a Szolidaritás és az Együtt, Kónya kilép Szigetváriéktól

A Szolidaritás közelgő közgyűlésén azt fogják javasolni a tagságnak, hogy a csaknem két éve érvényben lévő politikai stratégiai együttműködési szerződéseket a szervezet ne hosszabbítsa meg, és újakat se kössön – írta közleményében Kónya Péter független parlamenti képviselő, a Szolidaritás társadalmi elnöke és Székely Sándor fővárosi képviselő, a szervezet ügyvezető elnöke.

A közlés szerint Kónya Péter és Székely Sándor kilép az Együttből – amelynek korábban mindketten társelnökei voltak –, erről hétfőn tájékoztatják a párt elnökségét. A platformok megszüntetése egy homogén párt létrehozását célozza meg, azonban mindaz az érték, amit a Szolidaritás képviselt az Együttben, "túl fontos ahhoz, hogy teljesen háttérbe szoruljon" – fogalmaztak.

Kónya Péter parlamenti képviselőként, Székely Sándor fővárosi képviselőként, mindketten a Szolidaritás politikusaként folytatják munkájukat – tették hozzá.

A két politikus azt is javasolja majd a Szolidaritás közgyűlésén, hogy folytassák az együttműködést "a demokrácia helyreállításában érdekelt civil szervezetekkel, mozgalmakkal és pártokkal", de a szervezet önállóságát hosszú távon tartsák fenn.

Szombaton tartották az Együtt – A Korszakváltók Pártjának tisztújító közgyűlését, amelyen Szigetvári Viktort választották meg a párt elnökének. A párt két alelnöke Pápa Levente és Juhász Péter lett.

 

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.