Kormányzati hátsó szándék látszik a gazdaságra káros, silány elővásárlási szabálynál
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Vasárnap este élesben folytatódik a nagy uniós alkudozás az EU csúcspozícióiról, és a vita különös szövetségeket hozott össze. Például a magyar kormányfő és a francia elnök partnerségét.
A 2050-re kitűzött klímasemlegesség óriási kiadásokkal járna, és hatalmas terheket róna a magyar iparra – ezzel vezeti fel a magyar kormány tájékoztatási hivatala, miért vétózta meg Orbán Viktor a legutóbbi uniós csúcson cseh és lengyel kollégájával együtt az EU klímavédelmi határozatát. Az indoklásban előkerül a régóta mantrázott rezsicsökkentés is, amelyet a kormány veszélyben érezne, ha a környezetvédelem miatt az energiahordozók egy részéről le kellene mondania az országnak.
Ez azonban félrebeszélés, az igazi magyarázat nem a spórolásban rejlik, ahogy az a kormányzati közleményből is kiolvasható. A javaslatot, állítása szerint, felelősen addig nem tudja támogatni a magyar kormány, amíg nem tudni, hogy „az Európai Unió mekkora forrásokat tud rendelkezésre bocsátani az ipar modernizálására”. A vétó tehát ideiglenes, az EU következő költségvetéséről szóló alkufolyamat része.
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Ezúttal 2,8-as erősségűt.
Az eddig egyetlen művéről ismert MS mester tucatnyi munkáját mutatja be a Szépművészeti Múzeum.
A színész lesz a következő Nagy Ő.