Radar 360: Borkai beismerő vallomása után sem lép vissza
A győri polgármester videóján szereplő nő uniós pénzt kapott, kiosztották az orvosi Nobel-díjakat, szarvas a fodrászatban. A hvg360 esti hírösszefoglalója.
A győri polgármester videóján szereplő nő uniós pénzt kapott, kiosztották az orvosi Nobel-díjakat, szarvas a fodrászatban. A hvg360 esti hírösszefoglalója.
Blöff vagy valódi fenyegetés a lista, amit Magyar Péter bedobott, mint a kormány(párt) támadási terve? A Tisza elnöke elévágós manőverrel dobott be súlyos állításokat, mint piszkos eszközök vagy jogalkotási csavarok, amelyekkel a hatalmát féltő Orbán-kormány ellehetetlenítené. A kormány tagad, Magyar eddigi hasonló állításai közül pedig volt már, ami bejött, de olyan is, ami nem. Kielemezzük az eddigi mozgásokat, a jeleket.
Miután a szenátus és a képviselőház meghunyászkodott, a bíróságokkal folytat háborút az elnöki hatalom kiterjesztéséért Donald Trump. Ennyire eltökélt az elnök, hogy minden jogi eljárás nélküli kitoloncolhassák a bűnözőknek minősített illegális bevándorlókat, nem is eredménytelenül: zuhant az USA határain próbálkozók száma. Csakhogy a háttérben a Project 2025 szellemisége rémlik fel.
A német politikában ilyen még soha nem történt, hogy a többséggel rendelkező, kormányzásra készülő koalíció képviselői ne szavazták volna meg a saját kancellárjelöltjüket. Akármi is történik ezután, Friedrich Merz egészen biztosan gyengébben keveredik ki belőle.
Egy csecsemőt dobnak ki a koncentrációs táborba tartó vagonból – így kezdődik Michel Hazanavicius animációs filmje, A legértékesebb áru. A Némafilmes Oscar-díjas rendezője ezúttal a holokausztról mesél – főleg gyerekeknek, de nem csak nekik. A sokoldalú francia filmessel több más újságíró társaságában Párizsban beszélgettünk.
Peter Lindberghet sokan arról ismerik, hogy ott bábáskodott a legnagyobb szupermodellek megszületésénél. Fekete-fehér fotói nem hagytak sok mindent rejtve, és ezzel akarta megváltoztatni azt, ahogyan a világ a nőket látja. A híres német divatfotós ikonikus fényképei most Budapesten is láthatók.
A Magyar Tudományos Akadémia 165. közgyűlésén a jelek szerint nem emlékeznek meg a Duna-parti épületben fél évszázada történtekről, arról, hogy a tudomány és a tudósok intézményesített függetlenségét 1949 őszén szinte ellenállás nélkül számolhatta fel a kommunista hatalom. Mivel a szerteágazó hadművelet dokumentumai szinte hiánytalanul fennmaradtak, az elmúlt években több kutatónak alkalma volt feldolgozni az Akadémia behódoltatásának fordulatos és tragikomikus elemeket sem nélkülöző történetét. Cikkünk először a HVG 1999. december 4-i számában jelent meg, az MTA körüli mostani események fényében ma is tanulságos, ezért is közöljük újra.