A műtárgyakra költött milliárdok ellen is tiltakoznak a környezetvédők

Miközben egyre több művészt foglalkoztat a klímakatasztrófa veszélye, egyes múzeumok már nem fogadnak el támogatást környezetszennyező cégektől. Londonban pedig már arra is ügyelnek, hogy az idei művészeti vásároknak kisebb legyen a karbonlábnyoma.

A műtárgyakra költött milliárdok ellen is tiltakoznak a környezetvédők

A globalizáció, ami a képzőművészetet talán még inkább átszövi, mint bármilyen más tevékenységet. A Brexit, ami megnehezíti és megdrágítja a művészeti alkotások határokon átívelő, szabad mozgását. A fenntarthatóság, ami ma már a műgyűjtőket is befolyásolja üzleti döntéseik meghozatalában.

Részben ez a három problematika uralta a minap Londonban megrendezett Frieze és Frieze Masters művészeti vásárok tematikáját, amelyek Regent's Park-beli mamutsátraiban a világ 35 országából közel 300, nevesebbnél nevesebb galéria kínálta műtárgyait a közel 100 ezres közönségnek.

Orbán Viktor önmagával is vitába szállt Tusványoson

Orbán Viktor önmagával is vitába szállt Tusványoson

A tusványosi vátesz megint újraálmodta a jövőt, de közben saját magával is vitába keveredett – rögzíthetjük, ha szembeállítjuk a miniszterelnök hétvégi geopolitikai jóslatait korábbi világmegfejtéseivel. Ez beárazza világháborús riogatását, nagystratégiai ígéreteit és a jobboldalon magasztalt jövőbelátó képességeit.