A koreai popzene sztárjai gyártósorról érkeznek
Világhódító tervei vannak az Ázsia egy részét már megnyerő koreai popzenének, amelyben éveken át trenírozott fiú- és lánycsapatok másodpercre kiszámított produkciókat adnak elő. A sztárok óriási nyomás alatt élnek, ami botrányokhoz és öngyilkosságokhoz vezetett.
Nemcsak Nagy-Britanniában, hanem a hazájukban is csodálkoztak, hogy a sajátos dél-koreai popzene (k-pop) leghíresebb fiúzenekara, a BTS alig 90 perc alatt eladott minden jegyet a londoni Wembley-stadionba az idén nyári koncertjére. Majd a sebtében beiktatott másnapi fellépésük is telt házas lett. A BTS hét tagját Dél-Koreában a Beatleshez hasonló imádat övezi, ám Londonban még szokatlannak tűnt, hogy tizenéves brit lányok ezrei a kedvenceikkel együtt énekelték a dalok koreai szövegét.
A három rapper és a négy énekes kiválóan táncol is. A zenében és az előadásmódban is másodpercekre kiszámított, slágergyárosok által előállított, Ázsiában Kínát, Japánt és Tajvant már meghódító k-pop az idén aratta eddigi legnagyobb nemzetközi sikerét, az USA-ban a világturnén járó, a becslések szerint a dél-koreai gazdaságnak 3,5 milliárd dolláros bevételt hozó BTS, műfajából elsőként, eljutott az NBC Saturday Night Live című műsorába is.
A BTS, a dél-koreai Beatles:
A k-popot világszerte sokan a Psy művésznéven szereplő Pak Je Szanggal azonosítják.
Ő 2012-ben globális őrületet keltett a Gangnam Style című dalával,
ami valósággal felrobbantotta az internetet, és elsőként érte el az egymilliárdos nézettséget a YouTube videómegosztón. Szah Bjun Ki, a The Korea Herald című angol nyelvű napilap szerkesztője a HVG-nek elmondta, még Dél-Koreában is jókat vitatkoznak azon, hogy Psy a koreai popzenét vagy a k-popot képviseli.