Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A koronavírus-járvány politikai háborúhoz vezetett Lengyelországban arról, megtartsák-e a vasárnapi elnökválasztást, és ha mégsem, akkor mennyi időre, s milyen módon halasszák el.
Ha vasárnap tartják a lengyel elnökválasztás első fordulóját, akkor nem is lesz szükség másodikra, mert a hivatalban lévő Andrzej Duda óriási fölénnyel, a szükséges abszolút többséget magabiztosan meghaladó 58-59 százalékkal nyer – amennyiben hinni lehet a közvélemény-kutatásoknak.
A lengyel parlament alsóháza, a szejm április 6-án úgy döntött, hogy a koronavírus-járvány miatt kizárólag postai úton lehet szavazni. A szenátusban azonban a jobboldali konzervatív Jog és Igazságosság (PiS) párt uralta kormánynak nincs többsége, így a felsőház a rendelkezésére álló 30 napos határidőt kihasználva valószínűleg elutasítja a törvényt. Amit persze az alkotmány szerint a kormány a szejmben másodjára könnyedén véglegesíthet.
A voksolás lebonyolításának előkészítésére gyakorlatilag nem maradt azonban idő, ami az egyik jele annak, hogy a koronavírus-járvány politikai háborúvá alakította az elnökválasztást. Az ország tényleges irányítójának tartott – ám magas pozíciót nem vállaló, a szálakat „mezei” képviselőként mozgató – Jaroslaw Kaczynski a végsőkig ragaszkodott ahhoz, hogy az első fordulóra a menetrend szerint, május 10-én sort kerítsenek.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.