Ferenczy Noémi eddig lappangó művei is ott vannak életmű-kiállításán
A szentendrei Ferenczy Múzeumban látható a gobelinművész Teremtés című főműve és egy különleges, "kétoldalas" alkotása is.
A szentendrei Ferenczy Múzeumban látható a gobelinművész Teremtés című főműve és egy különleges, "kétoldalas" alkotása is.
Magyarországon leginkább kampányszerűen tematizálja a kormány a reproduktív jogokkal kapcsolatos kérdéseket, amelyekről a társadalom egy részének nincs kiforrott véleménye – emiatt sem mindegy, hogy milyen keretezésben találkoznak ezekkel a témákkal az emberek – mutat rá egy friss kutatás. Az is kiderül belőle, hogy az abortusz megítélésében nem vagyunk elmaradva az európai átlagtól, többségükben még a vallásosak és a kormánypártiak sincsenek a tiltás mellett. A nők támogatóbbak a férfiakhoz képest, ugyanakkor az ítélkezés és az infantilizálás a nőgyógyászati ellátás során is előjöhet, a sürgősségi fogamzásgátlóról pedig még mindig él az a tévképzet, hogy a terhesség megszakítására jó.
A nagy, erős autók biztonságosabbak – sokan éppen ezért vásárolják őket. De ez csak féligazság: a súlyos kocsik több halálesetért felelősek, mint amennyit megelőznek.
Több százezer emberéletet követelt, hogy az egészségügy a rendszerváltás óta nem szerepel a kormányzati prioritások között. Az ország egyre jobban lemarad már nemcsak az EU-ban, hanem a visegrádi országokhoz képest is.
Az elmúlt hét magyar politikai kommunikációját a Vogel Evelin által titokban felvett, és a médiának stratégiailag terjesztett Magyar–Vogel-beszélgetések ügye dominálta. Egy azonosítatlan emailcímről pénteken küldték ki a hazai szerkesztőségeknek
a magánbeszélgetések ötödik részét. A rejtett mikrofonnal rögzített privát társalgások sokórás sorozatának szétküldése várhatóan még heteken át folytatódni fog. Felmerül a kérdés: mi a helyes eljárás ezeknek az irányítottan, ipari méretekben továbbított felvételeknek a forráskritikájánál? És ezzel összefüggésben milyen értelmezési kereteket érdemes alkalmaznunk a Vogelgate magyarázatánál? Vélemény.
Empátia, elfogadás, önálló gondolkodás – Lányi Marietta pedagógiai vezető így foglalja össze röviden azt, hogy a tananyagon felül még mivel gazdagodhatnak azok a diákok, akik a Gyermekek Házában, az ország egyetlen állami fenntartású alternatív középiskolájában tanulnak.
Az egyetlen indiai Nobel-díjas költő, író, Rabindranáth Tagór életművének jelentős része az is, amit a Kalkutta közelében található birtokán alkotott: falureform, iskola, egyetem, nemzetközi tudományos fórum. Sántinikétannak erős magyar kötődései vannak, tanszéket vezetett itt Germanus Gyula, itt kapta az ihletet felesége, Hajnóczy Rózsa népszerű művéhez, a Bengáli tűzhöz, járt itt Baktay Ervin orientalista és két jeles festő, Sass-Brunner Erzsébet, illetve lánya, Brunner Erzsébet.