Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az automatizálás és az online kommunikáció kulcsfontosságú lehet a koronavírus elleni küzdelemben. Számos cég robotja segít már Kínától az USA-ig.
Kérem, hagyják el a helyiséget, csukják be az ajtót, indul a fertőtlenítés!
– utasított a robot, majd megkezdte a bemutatót. Egy üvegfallal körbevett, kórteremnek berendezett szobában a lézerradar (lidar) által vezérelt önjáró gép nyolc, fénykardszerű sugárnyalábból koncentrált ibolyántúli sugarakat (UV) bocsátott ki a baktériumok és vírusok elpusztítására. Mivel az UV káros az emberre, a hozzávetőleg 20 perces munkát a robot magányosan végezte. „Már régóta nagy számban gyártjuk ezeket a robotokat, de a koronavírus-járvány még inkább megdobta a keresletet” – nyilatkozta a kórházi műsort prezentáló UVD Robots dán cég igazgatója, Per Juul Nielsen a londoni BBC-nek. A vállalat már több száz robotot szállított a kínai Vuhanba, ahonnan a járvány elszabadult. De a többi ázsiai országban és Európában – különösen Olaszországban – is megnövekedett iránta a kereslet; az USA-ból börtönök, hotelek, repterek egyaránt érdeklődnek.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.