Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Miközben a kormány büszke a sikeres járványkezelésre, a külföldi befektetőkkel szemben olyan vehemenciával védekezik, mint a legnagyobb krízissel küzdő uniós tagállam.
Ha az Európai Unió Bírósága elé kerülne az ügy, az új magyar jogszabály feltételezhetően nem állná meg a helyét
– jelentette ki a HVG érdeklődésére Fischer Ádám, a Niveus Consulting Group jogi partnere. Arról a minapi kormányrendeletről van szó, amely a koronavírus ürügyén az eddigieknél sokkal szigorúbban korlátozza a külföldiek magyarországi befektetéseit – köztük az uniós tagállamok cégeiét is. A jogszabály része lett annak a salátatörvénynek is, amellyel Orbán Viktor elvben visszaadja a veszélyhelyzeti rendeleti kormányzásra kapott felhatalmazását. Ám mivel – jelen állás szerint – a befektetéseket nehezítő rendelkezések csak december végéig érvényesek, mire az uniós szervek megvizsgálnák őket, már hatályukat is veszíthetik.
Addig azonban roppant tág lehetőséget kínálnak a kormánynak, hogy kénye-kedve szerint engedélyezze vagy tagadja meg a stratégiainak ítélt ágazatokba irányuló külföldi befektetéseket. Ilyen például az egészségügy, az energetika, az informatika, a hadiipar, a közlekedés, a közszolgáltatások, az élelmiszer-ellátás, a kommunikáció, a személyes adatkezelés vagy a pénzügyek.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.