Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Eddig a középosztály gyarapodása volt a fókuszban, a szegényeket az út szélén hagyták, kérdés, mi lesz most azokkal a tömegekkel, amelyeket a járvány tett tönkre.
„Minden szempontból szerencsés helyzetben vagyok, és ez az anyagi biztonságra is igaz”
– mondta Novák Katalin, amikor – még családügyi államtitkárként – portréinterjút adott lapunknak (HVG, 2014. november 11.). Előzőleg azt firtattuk, nem tart-e attól, hogy a fejére olvashatják: könnyen beszél az, akinek – részben férjével közösen – kilenc lakóingatlan van a nevén, méghozzá olyan frekventált helyeken, mint a budai XI. kerület, Szeged és a Balaton. Novák a választ elütötte azzal, hogy „az ingatlanok többségét a szüleimtől kaptam, ez az örökségem”, s minthogy a szerzés körülményei valóban nem voltak összefüggésben a politikusi mivoltával, akkor tulajdonképpen nem is volt „semmi látnivaló” ebben.
Más megvilágításba kerül azonban az emlegetett „anyagi biztonság” azóta, hogy Orbán Viktor, amikor a járvány miatt családok tömegeinek rendült meg az egzisztenciája, Novák minapi előléptetésével, tárca nélküli miniszterré történő kinevezésével vélte megtalálni a gyógyírt a bajokra.
Novák Katalin: Mindenben azt az elvet vallom, hogy a pillanatra koncentráljunk
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.