Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A tekintélyes brit konzervatív lap arra figyelmeztet, hogy az EU ugyan egy sor lényeges kérdésben azonnali segítséget vár az új amerikai elnöktől, ám azt annyira lekötik a hazai gondok, hogy jó ideig kár reménykedni a támogatásában.
A The Times szerint inkább Biden igényli, hogy az öreg kontinens melléálljon Oroszországgal és Kínával szemben, a saját gondjait pedig oldja meg maga. A külpolitikában Peking jelenti majd számára a fő területet, utána a klímaváltozás következik a sorban. Európa csak a sokadik a teendők sorában. Azaz
Washington nem a megfelelő terapeuta a brüsszeli neurózis számára.
Az unió azt szeretné, ha helyreállna a transzatlanti viszony, ideértve, hogy Washington elismeri a hibáit és újra bizalom uralkodik a szövetségesek között. Ezzel csak az a baj, hogy igazából sosem voltak tündöklően jó kapcsolatok az Atlanti-óceán két partja között. Hiszen Európa zokon vette, amikor Obama Ázsia felé fordult és meghirdette az együttműködés újraindítását az oroszokkal. Nem beszélve korábban Szuezről, Vietnamról, az atomfegyverekről és Irakról. Ugyanakkor bárhogy is becsmérelte Trump a szövetségeseket és a NATO-t, jelenleg több amerikai katona állomásozik Európában, mint amikor 4 éve távozott a demokrata kormányzat.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.