Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A kormány Magyarságkutató Intézete Nyugat-ellenes harccá formálja a pozsonyi csatát, amely egyébként valóban a honfoglalás lezárása volt. A kormányzati narratívát az MKI-ban a jelek szerint nem szerencsés kritizálni.
„Rendeljük, hogy a magyarok kiirtassanak” – szinte ezzel az idézettel kezdődik a Magyarságkutató Intézet (MKI) által támogatott animációs film a pozsonyi csatáról. Az idézet, számos, a filmben feltűnő anakronisztikus, történelemhamisító állítás mellett, mint csepp a tengerben, bizonyítja, hogy ez az intézet hajlamos a tudományra fittyet hányni, s csak ideologikus alapon foglalkozni a magyar történelemmel.
Ez a mondat ilyen formában nem szerepel ugyanis a korabeli dokumentumokban, viszont kedvelt toposza a szélsőjobboldali, gyakran kormányközeli embereknek. Irtsátok ki a magyarokat! címmel Bogár László kormánypárti közgazdász főszereplésével készült már a pozsonyi csatáról dokumentumfilm, amelynek legfőbb állítása az volt, hogy az akkori NATO, az összegyűjtött nyugati csapatok ellen védte meg hazáját a magyarság.
Tóta W.: Hazugságkutató Intézet
A Magyarságkutató Intézet kábé egymilliárdból nettó hazudik, leírhatatlan gagyi minőségben. Ezzel valóban megmutatja, mi a magyar most.
Az MKI gyakorlatilag átveszi ezt a narratívát. Egyik interjújában Horváth-Lugossy László, az intézmény társasházkezelőből lett főigazgatója a pozsonyi csatát abba a sorba illeszti, amely szerint eddig mindig leráztunk minden igát:
„a török hódoltságot, a Habsburg-uralmat, a szovjet megszállást csakúgy, mint a szuverenitásunkat kikezdeni próbáló brüsszeli próbálkozásokat”.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.