Szeretettel Nagy-Britanniából: Ha minden borul, válaszd a populizmust

Nagy-Britanniában egekben a Covid-halálozások száma, a kormány pedig csak a gyors oltókampányban bízhat. Meg abban, ha megtartja maga mögött a keményvonalas Brexit-szavazókat.

  • Nagy Iván László Nagy Iván László
Szeretettel Nagy-Britanniából: Ha minden borul, válaszd a populizmust

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

2019 telén nagyon kifizetődőnek tűnt Boris Johnsonnak a Brexit köré építeni a Konzervatív Párt választási kampányát. A társadalmat kimerítette a vége- és átláthatatlan, csaknem 3 éve húzódó kilépési folyamat, a legnagyobb ellenzéki ellenlábas Munkáspárt pedig szinte semmilyen választ nem adott a kérdésre. Értelemszerű volt, hogy a háromszavas, hülyebiztos Get Brexit Done mottó működni fog.

Mindkét fél engedett, így mindenki győzelemként tálalhatja a Brexit-alkut

Az utolsó pillanatban jutott egyezségre az EU és az Egyesült Királyság a Brexitről, ami így is bőven ígér megrázkódtatást. Az igazi győzelem az, hogy az alku nem szakította el a briteket az uniótól, de nem is tette mások számára vonzóvá a kilépést.

Működött is, Johnson kivezényelte a Királyságot az EU-ból, és 2020 végén az utolsó utáni pillanatban még egy gazdasági megegyezést is összehozott Brüsszellel. Eközben viszont a politikai kérdések irányt váltottak, a Covid még magát Boris Johnsont is leterítette, a britek különutassága pedig abban mutatkozott meg, hogy az egész kontinensen náluk volt a legtöbb fertőzés és halálozás a járvány következtében.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.