Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A sportegészségügybe, azon belül is a sportolók teljesítőképességének biomechanikai vizsgálatába vágott bele első egészségügyi befektetéseként, Magyar Mátyás ortopéd-traumatológussal együtt, Mészáros Lőrinc. Egy közös projektjük máris uniós pénzt kapott, ráadásul a milliárdos bankján keresztül. Interjú Magyar Mátyással.
HVG: Miként érzékeli, a koronavírus-járvány hatására vonzóbb lett az egészségügy a tőke számára?
Magyar Mátyás: Magyarországon valóban elindultak komolyabb egészségügyi befektetések és beruházások az elmúlt évben, de ez a folyamat már jóval a Covid előtt elkezdődött. A privát szolgáltatók felfedezték azokat a réseket, amelyeket az állami egészségügy nem tud megfelelő minőségben vagy megfelelő időben kezelni.
A járóbeteg- vagy a kórházi ellátás piacát csak megbolygatta a járvány: hiányosságokat és ezzel együtt új lehetőségeket hozott felszínre. Más piacainkon, például az edzőtermek esetén sokkal durvábbak a pandémia hatásai. A 2019-ben ott sportolóknak a mai napig csupán a 60 százaléka tért vissza a termekbe, amivel egy ötvenéves növekedési trend tört meg.
HVG: Az ön befektetései tehát az egészségügy mellett a sport területére is kiterjednek.
M. M.: Valóban ebbe az irányba megyünk, egy organikus fejlődést próbálunk követni, amelynek egyes elemei erősíteni tudják egymást. A szakvizsgám megszerzése után tíz éven keresztül ortopéd-traumatológusként dolgoztam, majd a műtéti beavatkozást nem igénylő úgynevezett konzervatív ortopédia irányába indultam el a Fájdalom-ambulancia 2003-as megalapításával.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.