A gyűlölethullám elérte az ázsiai származású amerikaiakat
A koronavírusért viselt felelősséget olyan eredményesen kötötte Kínához Donald Trump, hogy az USA-ban gyakran egy kalap alatt kezelt ázsiaiak ellen megszaporodtak a gyűlölet-bűncselekmények.
Stanley Kubrick rengeteg emlékezetes jelenetet és párbeszédet hagyott maga után a filmjeiben, de aligha sejtette, hogy ezek közül az egyik szexuális zaklatás alapjául szolgál majd. Az 1987-es Acéllövedékben a főhőst, Jokert megkörnyékező vietnámi prostituált tört angolsággal kínálja a szolgáltatását:
„Me so horny, me love you long time” (Nagyon felizgulva vagyok, jó sokáig szeretlek).
A beszámolók szerint az Egyesült Államokban az ázsiai nők ezt a két kifejezést hallják a leggyakrabban, amikor más etnikumú férfiak beszólnak nekik. Akik nem tudják megkülönböztetni egymástól a japánokat, a kínaiakat vagy a vietnámiakat, de az él a fejükben, hogy az ázsiai nők a férfiakat kiszipolyozó, uralkodó „sárkányhölgyek” – akiket kerülni kell –, vagy minden szexuális kívánságukat kiszolgáló „lótuszvirágok”.
Az Acéllövedék jelenete:
Az első vallomása szerint a szexuális függősége okozta frusztráció miatt kezdett el lövöldözni a georgiai Atlantában a 21 éves Robert Aaron Long, aki az általa korábban látogatott masszázsszalonokban nyolc emberrel végzett, és közülük hat volt ázsiai származású nő. A tettes tagadja, hogy rasszizmus vezette volna, ám az ázsiai-amerikaiak szerint a tömeggyilkosság nemcsak az ázsiai nők szextárgyként kezelésébe illik bele, hanem a gyűlölet-bűncselekmények és -incidensek megszaporodásába is, amit a koronavírus-járványhoz kapcsolódó előítéletek váltottak ki. Az ázsiai és csendes-óceáni származásúakkal szembeni zaklatásokat és támadásokat követő Stop AAPI Hate nevű szervezet adatai szerint tavaly március közepétől idén február végéig csaknem 3800 alkalommal ért inzultus ázsiai-amerikaiakat, az esetek kétharmadában nőket.
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.