Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Rengeteg pénz érkezik majd az EU-tól, hogy segítse a koronavírus utáni kilábalást. A kormány persze úgy keveri a kártyákat, hogy a számára kedves vállalkozók kerüljenek helyzetbe.
Amilyen ádáz harcot vívott Orbán Viktor az Európai Unióval azért, hogy a jogállamiság kérdését ne köthessék össze a támogatásokkal, annyira fente a fogát az első pillanattól fogva arra a pénzre, amely a járvány miatt felállított helyreállítási alapból Magyarországra érkezik. Hiszen az egyetemek fideszes vagyonkezelő alapítványokba való átmentésének ötlete már jóval korábban megvolt, mint hogy a koronavírus tarolni kezdett volna. Így a helyreállítási alap és annak előírásai a lehető legjobb pillanatban érkeztek Orbánék számára: meglett az a pénz, amiből kedvükre és tartósan a maguk képére formálhatják a szellemi és tudományos életet Magyarországon.
Deák Dániel: Alapítványi egyetemnél könnyebb átláthatatlanul kicsatornázni a pénzt
Nem látja a modellváltás előnyeit Deák Dániel, az első alapítványi fenntartásba került egyetem, a Corvinus kutatóprofesszora. A folyamatról és a jelenlegi működésről is kevés információjuk volt, és most is kevés van. Kétségesnek tartja, hogy ez hozzájárul a felsőoktatás színvonalának emelkedéséhez, és arra számít, hogy a bőkezű uniós támogatások is értelmetlenül szóródnak szét a haveri kapitalizmus játékszabályai közepette.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.