Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Orbán Viktort az motiválta a teljes embargó elleni fellépéskor, hogy egyelőre semmi se zavarja a magyar nagyvállalat jövedelmező boltját – írja a német lap.
A magyar miniszterelnök kedvezményes elbánást csikart ki országának a kétnapos brüsszeli csúcson, de nem annyira az energiabiztonság, hanem sokkal inkább a Mol üzleti érdekei miatt. Így látja a helyzetet Thomas Roser, aki 15 éve tudósítja a Die Zeitet Belgrádból a térség fejleményeiről.
Emlékeztet arra, hogy Orbán Viktor sokáig nem győzte hangoztatni: a magyar gazdaság nem tud meglenni az orosz kőolaj nélkül, ám hiába kényszerített ki engedményt a többiek részéről, a hétfőn elfogadott kompromisszum azt jelenti, hogy kénytelen alkalmazkodni az új körülményekhez. Idáig hagyta, hogy az ország függjön az orosz energiahordozótól, nemigen törődött azzal, hogy más források után nézzen.
Nemzetközi lapszemle: Orbán, a zsaroló, akinek a taktikája kifizetődött
A nagy világlapok többé-kevésbé egyetértenek abban, hogy a magyar miniszterelnök így vagy úgy, de keresztülvitte akaratát az EU-ban a szankciós könnyítések ügyében. Válogatásunk a New York Timestól a Frankfurter Allgemeine Zeitungig.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.