A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Németország a maga diplomáciai peresztrojkájával küszködik. Mi a demokrácia? Tovább erősödik az illegális menekülthullám a magyar–osztrák határon. Válogatás a világlapok írásaiból.
Magyarország megtorpedózta a multikra kivetendő globális minimumadót, de az amerikai törvényhozás szintén akadályokat emel a megállapodás útjába.
Mindezek ellenére az EU és az USA igyekszik új lendületet adni a megrekedt tervezetnek. A magyar akadékoskodás azt jelenti, hogy kútba esett az Unió terve, így nem tudja másfél év múlva életbe léptetni a szabályozást, pedig a 26-ok támogatnák. Ez meglehetősen nagy felháborodást keltett több nagy tagállamban.
Emmanuel Macron francia elnök személyesen beszélt a kérdésről pénteken, az európai csúcs második napján Orbán Viktorral, majd bejelentette, hogy a többiek szeretnék elérni a magyar vétó feloldását, de ennek érdekében csak egy bizonyos határig hajlandóak elmenni. Szijjártó Péter külügyminiszter pedig azt közölte, hogy a téma napirendre kerül most szerdán és csütörtökön, a NATO madridi csúcskonferenciáján is, ami azért nem szokványos.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.