Változik az irányítás a magyar állami aknavetőgyárnál
Ha nem is katonai, de biztonsági szakember lett az új ügyvezetője annak az állami vállalatnak, amelybe két éve egy komplett osztrák hadiipari vállalatot vásárolt és pakolt be az Orbán-kormány.
Ha nem is katonai, de biztonsági szakember lett az új ügyvezetője annak az állami vállalatnak, amelybe két éve egy komplett osztrák hadiipari vállalatot vásárolt és pakolt be az Orbán-kormány.
A berlini Hertie School magánegyetem Jacques Delors Központjának igazgatóhelyettese, Thu Nguyen a Die Zeitben megjelent vendégkommentárjában receptet is ad a többi EU-tagállamnak ahhoz, hogyan semlegesítsék a magyar kormányfőt.
Egyelőre letett arról a Belügyminisztérium, hogy osztályozza a diákok kompetenciamérés-eredményeit, de nem tudni, mennyire végleges ez a meghátrálása. A legutóbbi mérésen mindenesetre sok diák kapott volna rossz jegyet: a legtöbb területen erős visszaesés volt tapasztalható.
Az író nem áltathatja feleségét azzal, hogy a szép meztelen lány a lakásban kizárólag szakmai célokra kell neki. Lackfi János következett ezen a héten Az én hetem című sorozatunkban, amelyben öt kulcsszót felhasználva kell írni arról, hogy miként élte meg az elmúlt hetet. Lackfi Jánosnak most az alábbi készletből kellett ihletet merítenie: atyaég, résrehajlás, besül, italáldozat, kebelbarát – és plusz egy megkerülhetetlen szó ezen a héten, a poloska.
A V-Dem Intézet azzal számol, hogy az USA-ban Donald Trump alatt még egy fél évig sem lesz képes tartani magát a demokrácia. Trumpnak a kisujját nem kell mozdítania, a NATO-nak már most vége van. Putyin nem akar békét, viszont úgy néz ki, hogy rászedi amerikai tárgyalópartnereit. Le kellene mondania a szerb elnöknek, miután kiderült, hogy igenis van hangágyúja a biztonsági erőknek. Rossz választás az új NOB-elnök, de persze nem azért, mert nő. Témák és vélemények a világsajtóból.
Papíron Európa az USA nélkül sem gyenge katonailag, ami a hagyományos hadieszközöket illeti, de az amerikaiak kritikus képességei rövid távon kiválthatatlanok. HVG-Ténytár.
Optikai kábellel kötnék össze Magyarországot és Azerbajdzsánt. A tízmilliárd eurós beruházásról a Puskás Arénában egyezkedett Szijjártó Péter azeri, román, grúz és bolgár miniszterekkel. Magyarország néhány éven belül a tenger alatti kábelek nagyhatalma lehet, de nagyon nem mindegy, hogy demokratikus vagy diktatórikus országok kezébe kerül-e az infrastruktúra.