Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Furcsa, de nem meglepő jogi huzakodás kezdődött az újfajta oltások két nagy gyártója között.
A kérdés természetesen nem úgy vetődik fel, ahogyan a címben írjuk. De az igaz, hogy a koronavírus elleni oltások egyik nagy gyártója, a Moderna az ellen a nagy konkurens, a BioNTech (és partnere, a Pfizer) ellen indított szabadalmi pert, amelynek az oltás fejlesztése idején Karikó Katalin az alelnöke volt, ráadásul a per közvetve érinti azt a Nobel-díjra esélyes eljárást is, amely Karikó Katalin (és kutatótársa, Drew Weissman) nevéhez fűződik.
A tudományos háttérre nyomban visszatérünk, de most nagyon úgy néz ki, hogy az ügy sokkal kevésbé tudományos, és sokkal inkább a technológiai és a gyógyszeriparban szokásos – no meg az ilyesmire szakosodott ügyvédeknek kedvező – pénzkereseti pereskedések sorába illik.
Az időzítés annyiban nem meglepő, hogy most már van elég oltás a piacon. A vakcinagyártás már nem csak embermentés, hanem egyre inkább üzlet. A Moderna így is ügyel arra, nehogy rossz színben tűnjön fel. Hangsúlyozza, hogy a pereskedés nem érinti sem a továbbra is oltóanyag-hiánnyal küszködő 92 szegényebb országot, sem az amerikai kormánnyal kötött megállapodásait, sőt még csak arról sincs szó, hogy korlátozni próbálnák a Pfizer–BioNTech oltóanyag-eladásait. Amiről szó van, az csakis és kizárólag a pénz.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.