A szélerőművek járhatnak jól azzal, hogy nem szimmetrikusak a baglyok szárnyai
Miközben a rotorlapátok dizájnja már úgyszólván tökéletes, a szélkerekek működése közben fellépő zajok még mindig sok helyen problémát jelentenek.
Miközben a rotorlapátok dizájnja már úgyszólván tökéletes, a szélkerekek működése közben fellépő zajok még mindig sok helyen problémát jelentenek.
Számos jel utal arra, hogy a kormány a számára kedves célokra felhasználható házipénztárként kezeli az Eximbankot, rombolva ezzel nemcsak annak reputációját, hanem az eredményét is.
A HVG év végi dupla számában 2024 fontos belföldi és külföldi eseményeit is felidézzük. A legtöbb szó Magyar Péterről esik, aki idén a semmiből lett a magyar politika gravitációs központja. Fülszöveg – a hetilap ajánlója.
Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.
Mind a magyar, mind a szerb vezetés forszírozza a jelenleg döcögősen üzemelő szerb-magyar határátkelő bővítését. Szijjártó Péter szerint Kínában fogják „megbeszélni a Röszke-Horgos határátkelő bővítését”. Azonban az elmúlt időszak eseményei árnyat vetnek erre az elképzelésre.
Tilos az Unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.