Műtrágya helyett levegő? Hiú ábrándból lassan valóság lehet
Mennyivel jobb lenne, ha a gabonafélék nem a műtrágyából, hanem a levegőből jutnának hozzá a szükséges nitrogénhez, ahogyan a hüvelyesek.
Mennyivel jobb lenne, ha a gabonafélék nem a műtrágyából, hanem a levegőből jutnának hozzá a szükséges nitrogénhez, ahogyan a hüvelyesek.
Amikor egy vállalat vagy egy párt nagy bajba kerül, sokkal nagyobb valószínűséggel nevezhetnek ki az élére egy nőt, aki aztán az arcát adja a bukáshoz – most épp az amerikai választás kapcsán figyelt fel újra a világ az üvegszikla-elméletre. Ez pedig nem csak hangzatos szlogen, hanem tudományosan valóban igazolható tény. Sőt, azt is bebizonyították már, hogy gyakorlatilag bármelyik csoportra igaz, amelyiknek egyébként kevés esélye volna megtörni a középkorú vagy öreg fehér férfiak hatalmát.
A határ menti feszültség csökkentése erősítheti a gazdasági kapcsolatokat India és Kína között. De ettől még fennmarad a hosszú távú versengés a világ két legnépesebb országa kapcsolatában.
Ahhoz, hogy tehetős legyél, türelem, fegyelem és hosszú távú gondolkodás szükséges, foglalja össze tapasztalatait a német lapnak Helmut Jonen.
GDP-növekedés helyett csökkenést láthatunk, ezzel Európában a sereghajtók között van Magyarország.
Bacsa György, a Mol ügyvezető igazgatója védelmébe vette, hogy Magyarország továbbra is vásárol Oroszországtól olajat és földgázt. A grúziai választások eredményével foglalkozik a Bloomberg, a Die Welt és a FAZ. A Washington Postban közölt cikkében Max Boot megkongatja a vészharangot, szerinte az Irán ellen intézett izraeli támadás után háború fenyeget a Közel-Keleten. A Guardian vezércikke Kamala Harris mellett kampányol. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az EU-nak elvileg csak demokráciák lehetnek tagjai, ám Magyarország már nem demokratikus, és más államokban is veszély fenyegeti a jog uralmát, márpedig ez aláássa a demokráciát az egész Unióban – állapítja meg az EUobserveren megjelent tanulmányában John Morijn, Kim Lane Scheppele, Laurent Pech és R. Daniel Kelemen.