Tiborcz István elvesztette Michelin-csillagos séfjét
A kormányfő vejének turai luxushotelje fine dining éttermét ezentúl hetente csak egy napon lehet látogatni, de már dolgoznak az új őszi menüsoron.
A kormányfő vejének turai luxushotelje fine dining éttermét ezentúl hetente csak egy napon lehet látogatni, de már dolgoznak az új őszi menüsoron.
„Szeretem ezt az országot, de közben reálisan látom, hogy valószínűleg mindkét gyerekem külföldön fog élni” – mondja Pető Kata, aki Hajdu Szabolcs színpadi és filmtrilógiájának záródarabjában, az Egy százalék indiánban nehéz döntés előtt álló feleséget alakít.
Hogyan kerülhetjük el, hogy már az elején kudarcba fulladjon az életmódváltás? Melyek a fő csapdák, és ezeket elkerülve hogyan szerettethetjük meg önmagunkkal a testedzést annyira, hogy életre szóló kapcsolat alakuljon ki? Mit ajánl az orvos, az egészségpszichológus és az edző azoknak, akik szeretnék a mozgást az életük részévé tenni? Cikksorozatunk második része.
A külügyminisztérium után a honvédségi beszerzéseket intéző állami céget is kibertámadás érte. A kormány ezúttal is bagatellizálni igyekszik a károkat, ám ütemtervek, személyes adatok és beszerzések is kikerültek. A kiszivárgott dokumentumok szerint veszélybe kerülhet az is, hogy védelmi kiadások elérjék a GDP legalább 2 százalékát, pedig ennek a NATO-vállalásnak a teljesítését Donald Trump is többször követelte.
Bacsa György, a Mol ügyvezető igazgatója védelmébe vette, hogy Magyarország továbbra is vásárol Oroszországtól olajat és földgázt. A grúziai választások eredményével foglalkozik a Bloomberg, a Die Welt és a FAZ. A Washington Postban közölt cikkében Max Boot megkongatja a vészharangot, szerinte az Irán ellen intézett izraeli támadás után háború fenyeget a Közel-Keleten. A Guardian vezércikke Kamala Harris mellett kampányol. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Azonos receptnek köszönhető az amerikai elnök választási győzelme, illetve más jobboldali populisták sikere: annak, hogy harcolni kívánnak a valóságtól állítólag elszakadt liberális elit ellen a médiában, a tudományban és a politikában – fejti ki a lap Amerika-szakértője, Eric Frey.
Rá lehet-e bízni a mesterséges intelligenciára a légtér forgalmának irányítását? Mire lehet számítani, ha az adatgazdag iparágakban jellemzően lubickoló technológia beszivárog a fedélzetre és a repterekre? Az első adatok beszédesek – ahogy a korlátozások is.