V. Naszályi Márta: Az ország ellen elkövetett bűnök megakadályozásáért kisebbségben is dolgozni kell

Célja a NER rombolásának megállítása, ezért újraindulna 2024-ben, és ezt nem az ellenzéki pártoktól teszi függővé a fővárosi I. kerület – a testületben kisebbségbe került – polgármestere. V. Naszályi Márta szerint csak a Fidesz próbálja terjeszteni róla, hogy egyedül maradt. A Várban található lakások sorsa miatt borúlátó, mert már körözni látja a hiénákat.

  • Tarnay Kristóf Ábel Tarnay Kristóf Ábel
V. Naszályi Márta: Az ország ellen elkövetett bűnök megakadályozásáért kisebbségben is dolgozni kell

HVG: Csodaszámba ment, hogy 2019-ben az ellenzék győzni tudott a kerületben. Az elbukott őszi időközi választás és a két volt jobbikos képviselő minapi átállása a kormánypárt mellé idő előtt megfordította az erőviszonyokat. Mi az oka?

V. Naszályi Márta: A két jobbikossal – akik már jó két éve elhagyták a pártjukat – még egész jól tudtunk beszélgetni, amíg koalíciós partnerek voltunk. Azóta viszont a Fidesz nélkül nem hajlandók leülni velem beszélni – nyilván egy megállapodás köti őket, amit nem kötöttek az orromra. Mindkettőjüknek voltak személyes ambícióik, egyikük alpolgármester szeretett volna lenni, és én hiába próbáltam bent tartani őket a koalícióban, volt olyan partner, aki ebben nem akart velem együttműködni. A kerületben is nagyon erős a Fidesz „oszd meg és uralkodj” politikája, és nincsenek gátlásaik.

HVG: Önt például lemondatnák. Miért ragaszkodik a székéhez? Nem csak túlélőgyakorlat lesz a következő időszak?

V. N. M.: Nem a székemhez ragaszkodom. Öt évre kaptam bizalmat a kerület választóitól, nem hagyhatom őket cserben. Kemény másfél év áll előttünk, de vannak célok, amiket reálisan megvalósíthatunk.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.