Mira Brtka vibrálóan sokszínű világát mutatja be a Q Contemporary
Először láthatja magyar közönség a szerb képzőművész alkotásait.
Először láthatja magyar közönség a szerb képzőművész alkotásait.
A munkáshitel azt jelenti, hogy minden dolgozó fiatal, akár 17 éves kortól, kaphat négymilliót kamatmentesen. A tervet nyilván állati agyafúrtnak képzelik: behúzzák a fiatal választókat, és a pénz pedig majd… izé. Valahogy kihúzza a gazdaságot a kakiból? Mert ugye a fiatal vesz egy Playstationt, és… jó, hát akkor pont a japán gazdaságot fűti, na bumm. – Tóta W. kielemzi a magyar gazdaságpolitikát.
Szakmai vihar kerekedett az USA-ban, amiért két lap tulajdonosai nem engedték a szerkesztőségeknek, hogy kiálljanak Kamala Harris mellett. Az ilyen állásfoglalások hatása csökkent, és a lapok a semlegességükkel meg akarják akadályozni, hogy olvasókat veszítsenek a polarizált társadalomban. Ám lehet, hogy a dolog fordítva sül el.
A magyarországi bankok egyre aktívabbak az ESG ügyében. A következő nagy feladat, hogy megfeleljenek az MNB új ajánlásának.
Trump próbára fogja tenni az európai szolidaritást, írja a New York Times szerzője. Az Economist szerint a jelenlegi gazdaság, politikai helyzet helyzet erőszakolhatja ki, hogy az EU a szorosabb integráció felé vegye az irányt. A Washington Post újságírója azt állítja, a trumpizmus már megfertőzte Európát. A volt NATO-főparancsnok szerint a katonai szervezet túlélheti az új amerikai elnököt. Továbbra is az amerikai elnökválasztás tovagyűrűző hullámai uralják a világsajtót, mi pedig ezekből a hírekből és véleményekből nyújtunk át újabb válogatást.
A világ nem lett jobb hely, de nem lett sokkal rosszabb sem. Mi lenne, ha Észak-Korea atomrakétát indítana el Washington D.C. felé? Hogyan válaszolna az Egyesült Államok? És mit tenne Oroszország? Milyen volt a trendi nő a szocializmusban és mit csinált a híresen bohém cseh író macskája? Miközben egy távolabbi világban megszületett egy nagy színész, egy közelebbiben egy másik. A nagybetűk szerelmesei a HVG szubjektív könyvmustrájában beléphetnek a képzelet és a valóság világába, ahol az információ diktatúrájáról elmélkedő filozófus és a jövőt egy üvegbúrában elképzelő fantaszta ugyanazt gondolja: minden csak a képzelet műve.
A Financial Times szerzője, Gideon Rachman szerint Trump bosszúhadjáratra készül. Európa meggyengült, küszködik, nincs felkészülve arra, hogy kereskedelmi háborút vívjon Donald Trumppal, írja a Washington Post. A Guardian, a Daily Telegraph és a New York Times is azt tárgyalja, hogy Joe Biden engedélyezte nagy hatótávolságú rakéták bevetését Ukrajnában. Szlovákiában dokumentumfilm készült a volt államfőről, Zuzana Caputováról, erről és a Fico-féle kormányzásról ír a Süddeutsche Zeitung. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.