Niall Ferguson a davosi Világgazdasági Fórum alkalmából adott interjút a Die Weltnek, és arról beszélt, hogy éppen a merkeli örökség folytán az utód, Olaf Scholz kancellár nem alakítja, hanem inkább elszenvedi a történéseket. Az érdemi döntéseket Washingtonban, Moszkvában és Pekingben hozzák meg. A háború egyértelműen megmutatta, hogy a német gazdasági modell az orosz gáz, a Kínába irányuló kivitel és az amerikai biztonsági garanciák függvénye. Viszont a jelenlegi helyzetéből nem tud kitörni az ország, annál is kevésbé, mert kénytelen lesz az USA oldalára állni, ha tovább romlik a kínai-amerikai viszony.
Niall Ferguson: Merkel 16 év alatt poros múzeummá tette Németországot
A karcos megfogalmazásairól és nem túl optimista jövőképéről ismert skót-amerikai gazdaságtörténész szerint Angela Merkel hosszú kormányzása a tartós stabilitás hamis illúziójába ringatta a németeket, az innovatív fiatalok inkább Kaliforniába mennek, mert odahaza nem boldogulnak, és Németország ott tart, ahol a XIX. század elején.

Osztottunk-szoroztunk: ez teljesülhet Magyar Péter gazdasági ígéreteiből
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
A Pride szervezője a francia nagykövet jelenlétében szembesítette Navracsicsot azzal, hogy nem ismeri az általa is megszavazott gyülekezési törvényt
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.