Nemzetközi lapszemle: A korábbinál ismét több orosz gáz érkezik Európába
A vezetéken érkező gáz olcsóbb, mint a cseppfolyósított, a vevők pedig a zsebüket nézik és nem a politikát. Putyin nem érti Ukrajnát és kész bármilyen áldozatra, csak ne úgy nézzen ki, hogy alulmarad. Miért lehet veszélyes Izraelben a jogi bizonytalanság? A kerítés védelmi szükségintézkedés az illegális bevándorlók ellen? Válogatás a világlapok írásaiból.
- Die Presse
Vita van az osztrák kormánykoalíció két pártja közt arról, hogy bejelentkezzen-e az ország érintett félként abba a perbe, amelyet a Bizottság indított Magyarország ellen az Európai Bíróságon a nemi kisebbségekkel szemben hozott törvény miatt. A zöld igazságügyi miniszter azt mondta, hogy meg kell tenni ezt a lépést, mert a jogszabály hátrányos megkülönböztetést jelent az LMBT-közösség tagjaira nézve, korlátozza jogaikat. Így egyértelműen megsérti a közösség értékeit és alapelveit.
Ezzel szemben a néppárti EU-miniszter úgy foglalt állást, hogy egyelőre figyelni kell, mi történik Magyarországon és Ausztria egyeztet egy sor másik tagállammal a további teendők ügyében. A döntés meghozatalára még öt hét van, de egyre több kormány száll be a jogi eljárásba, miután az Orbán-kabinet kriminalizálta a nemi kisebbségeket.
A Benelux-államok már közölték, hogy ők csatlakoznak a perhez és hírek szerint hamarosan Franciaország is így határoz. Ugyanebbe az irányba mutat a német hozzáállás is. Egyébiránt így vagy úgy, de már 20 ország jelezte, hogy baja van a magyar jogszabállyal, amelyet a nemzeti-tekintélyelvű Fidesz orosz mintára hozott meg.