Helycsere: egykori anyavállalatában lett résztulajdonos Vida József volt cége
A milliárdos bankár még szorosabbra fűzi üzleti kapcsolatait a szakácsművészetét – részben állami pénzből – propagáló Pannon Értéktár Zrt.-vel.
A milliárdos bankár még szorosabbra fűzi üzleti kapcsolatait a szakácsművészetét – részben állami pénzből – propagáló Pannon Értéktár Zrt.-vel.
Mi várható Donald Trump második elnök ciklusától? Szétveri-e az amerikai demokráciát? Kik örülnek a republikánus jelölt győzelmének? Mi az a húzás, amit a demokratáktól várt volna a világ, de Trump lépte meg? Nem meglepő módon továbbra is az amerikai elnökválasztás áll a nemzetközi sajtó fókuszában.
A jobboldali lap szerkesztősége a republikánus kihívó személyes lendületének és Joe Biden kudarcainak tulajdonítja Donald Trump látványos visszatérését. Úgy értékeli, hogy Trump figyelemre méltó teljesítményt nyújtott, de az a következő évek kérdése, miként él vele.
Nehéz a dolga a diplomatáknak. A német nagykövetet például Szijjártó Péter kérette be, idézik fel a humoristák. Leültek és elbeszélgettek Julia Gross-szal. A mobilját meg, ha jól viselkedik, az év végén visszakaphatja. Még az is lehet, hogy a szüleit is behívatják. De a külföldön dolgozó magyar nagyköveteknek sem könnyű: Orbán Viktor mond valami erőset idehaza, ők meg pattanhatnak ki az ágyból éjnek évadján, hogy dakota közmondásokat értelmezzenek.
Jean-Baptiste Chastand-t, a vezető francia lap közép-európai tudósítóját a korrupcióellenes harcáról ismert Hadházy Ákos parlamenti képviselő vezette körül Felcsúton és a hatvanpusztai Orbán-birtok környékén.
A nyolcvanas évek közepén, amikor a legtöbb szocialista állam befele tartott a politikai válságba, Lengyelország éppen kilábalt egyből. Ennek köszönhető, hogy a lengyel társadalom egy része a kommunista diktatúra utolsó évtizedét bizonyos fokú megértéssel kezeli, mivel egy makacsnak bizonyuló mítosz szerint az mentette meg az országot a legrosszabbtól, egy orosz katonai beavatkozástól. A diktatúra jellegéről, a lengyel gazdaság helyzetéről, a rendszer ellen szervezkedő munkásokról, valamint a lengyel szocializmus összeomlásáról Semsei Ferenccel, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának tudományos kutatójával beszélgettünk.