Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Mekkora hatása lehet Jevgenyij Prigozsin akciójának? Jeszenszky Géza történész, egyetemi tanár, volt külügyminiszter véleménycikke.
Véget ért a néhány órára az egész világot lázba hozó oroszországi katonai lázadás. Hogy Prigozsin, ez a rosszarcú, piti bűnözőből lett oligarcha, valóban meg akarta-e dönteni Putyin rendszerét, hogy egy még keményebb és könyörtelenebb rendszerrel váltsa föl, ezt nem lehet tudni.
Az alapvető célok tekintetében nem volt különbség a zsoldosvezér és az orosz elnök között:
az egykori Szovjetunió területéből minél többet, első lépésben Ukrajnát, visszaszerezni, Moszkva ellenőrzése alá vonni, és ezzel visszaállítani Oroszország nagyhatalmi súlyát.
Gulag és koncepciós perek nélkül, de a tényleges ellenfeleket bebörtönözve vagy likvidálva, Putyin Sztálin rendszerét akarja visszaállítani. Fölhagyta a Nyugattal történő egyezkedést, áldozatnak nevezi az oroszokat. akik védekeznek az országukat tönkretenni akaró gonosz Amerika ellen.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.