Horn Gábor: Köszönet Soros Györgynek
Sajnálatos, hogy a kormánynak nem az a gondja, hogy az alapítvány távozása után a Soros által patronált szervezeteket miképp segítse meg, hanem hogy milyen új ellenségképet alkosson, ha már Soros erre nem lesz alkalmas. Vélemény.
Arra a szomorú hírre, hogy a Soros Alapítvány elhagyja az Európai Uniót és így az Unió értékeit kormányzati szinten már rég elhagyó Magyarországot is, Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója azt bírta mondani, hogy "messze vagyunk még attól, hogy az utolsó Soros-katona is elhagyja Magyarországot."
A párhuzam nyilvánvalóan a szovjet hadseregre utal, hazánk történelmi múltjának ismeretében nem lehetséges ezt a szöveget másként értelmezni.
Eszerint a kórházakat ultrahangkészülékkel, intenzív szobás monitoring-eszközökkel, az iskolákat számítógépes felszereléssel támogató, a magyar kultúra legjobbjainak ösztöndíjat biztosító, számtalan oktatási intézményt, integrációs programot, folyóiratot, újságot, civil szervezetet, és még annyi minden mást a saját adózott pénzéből altruizmusból és egy jobb Magyarország reményében támogató Soros György és emberei olyasfélék lennének, mint az országot egykor megszálló, az asszonyokat megerőszakoló, a vagyont elzabráló, az 1956-os forradalmat leverő szovjet katonák?
Szégyenbélyeget ragaszt magára, aki ilyen ízléstelenséget állít.
Vásárhelyi Miklós volt '56-os elítélt, Dornbach Alajos, a Nagy Imre-per újratárgyalásának kezdeményezője - hogy a Soros Alapítvány kezdeti időszakának két meghatározó alakját említsem - Orbán politikai igazgató urat a málenkij robotra hurcoló szovjetekre emlékezteti?
Van megfelelőbb bűnbak Soros Györgynél? Igen, a fia, Alex
Alexander Soros átvette apja helyét a családi cég élén, így Magyarországon a politikai kampányokban eddig is sűrűn alkalmazott „sorosozás" új szintre léphet.