Ki miért hajt szemben az autópályán? A válasz sokfélébb, mint gondolná
Vannak eszközök, amellyel csökkenthető a veszély, de sokkal hatékonyabbak lehetnek a megelőzésben az okosrendszerek.
Vannak eszközök, amellyel csökkenthető a veszély, de sokkal hatékonyabbak lehetnek a megelőzésben az okosrendszerek.
A kormányhoz közel álló ismert filmművészek egyike váltotta az eddigi tulajdonost abban a projektcégben, amely a tatárjárásról szóló filmet, az 1242 – A Nyugat kapujában című produkciót gyártja.
„A dinoszaurusz belépett az atomkutató intézetbe, és köszönt a portásoknak. Azok visszaköszöntek, hogy jó napot, igazgató úr.” Az én hetem című sorozatunkban a héten Lackfi János írását mutatjuk be, amelyhez a következő szavakból merített ihletet: vámaggedon, kétharmadközeli, szavajárása, óriásfarkas, Születésnapomra.
A sokadik hasonló társaság vesz részt az 1200 kilométernyi autópálya fenntartásában.
Eddig se tétovázott sokat Donald Trump, amikor gazdasági kérdésekben el akarta engedni a fantáziáját. Olyannyira nem, hogy egy kitalált közgazdász bölcseletére hallgatva sikerült egy szerteágazó védővámrendszert életbe léptetni, ami pár nap alatt több ezer milliárd dollárnyi vagyont égetett fel, és az Egyesült Államok kereskedelmi partnerein túl még a pingvineket is megsértette.
A földrész biztonsága túl komoly téma ahhoz, hogy olyasvalakivel tárgyaljanak róla, aki szögesen ellentétesen vélekedik róla, mint az összes többi tagállam.
Egyre élesebb a feszültség Kína és az Egyesült Államok között, az ázsiai ország most az USA szórakoztatóiparának csap oda válaszul Donald Trump védővámjaira. Önmagában a filmipar nem képvisel akkora értéket, hogy csak ettől meghajoljon Trump, a lépésnek a szimbolikája viszont kétségtelen, és a szórakoztatóipar többi szegmensében is szívhatják a fogukat az amerikai vevők.