Új lemezen az opera, amelyet szerzője sosem hallhatott teljes egészében
Berlioz monstre művét, a Trójaiakat régi rajongója, John Nelson vezényletével vették fel.
Berlioz monstre művét, a Trójaiakat régi rajongója, John Nelson vezényletével vették fel.
A cégnek nem megy túl fényesen, évek óta veszteséges.
Mi várható Donald Trump második elnök ciklusától? Szétveri-e az amerikai demokráciát? Kik örülnek a republikánus jelölt győzelmének? Mi az a húzás, amit a demokratáktól várt volna a világ, de Trump lépte meg? Nem meglepő módon továbbra is az amerikai elnökválasztás áll a nemzetközi sajtó fókuszában.
Kína, Oroszország, Irán és Észak-Korea nem kívánja naggyá tenni Amerikát, hanem a bukására játszik, írja a többi közt a New York-i Bard College akadémikus professzora, aki a Wall Street Journalbe írt elemzést arról, mi várható az amerikai külpolitikában.
Kiugróan jót csinálni nem lehetőség, hanem az életben maradáshoz szükséges feltétel – mondja a barátaival független színházat, a Loupe Színházi Társulást alapító Lovas Rozi, aki ezúttal Herendi Gábor állami támogatás nélkül készült, Futni mentem című filmjében szerepel – ezért kapott gázsit.
Amikor egy vállalat vagy egy párt nagy bajba kerül, sokkal nagyobb valószínűséggel nevezhetnek ki az élére egy nőt, aki aztán az arcát adja a bukáshoz – most épp az amerikai választás kapcsán figyelt fel újra a világ az üvegszikla-elméletre. Ez pedig nem csak hangzatos szlogen, hanem tudományosan valóban igazolható tény. Sőt, azt is bebizonyították már, hogy gyakorlatilag bármelyik csoportra igaz, amelyiknek egyébként kevés esélye volna megtörni a középkorú vagy öreg fehér férfiak hatalmát.
Történelmi vereséget szenvedett Kamala Harris az amerikai elnökválasztáson, ahol a demokraták teljesen megváltozott társadalommal szembesültek, aminek okait csak most kezdik felmérni.