Szijjártó Péter futsalos barátja újabb ingatlanos céget alapított
A külügyminiszter és Benkő Szilárd pályafutása sok ponton keresztezi egymást.
A külügyminiszter és Benkő Szilárd pályafutása sok ponton keresztezi egymást.
A világszerte nyomuló szélsőjobbot egyesíti a nacionalizmus, a populizmus, a bevándorlás elutasítása. A nemzetközi hálózat egyre kiterjedtebb, a cél a globális hatalom megszerzése – állapítja meg Hans Pfeifer, aki a szélsőséges mozgalmak szakértője a külföldre sugárzó német közmédiánál.
A Princetoni Egyetem professzora – sok-sok millió amerikaival ellentétben – egyáltalán nincs meglepve azon, amit Donald Trump művelt a beiktatását követő két hétben.
Az új USA-elnök megválasztása után egy pár hétig még valamelyest reménykedni lehetett, hogy a háború ügyében az új kormányzat kitart a meghirdetett elv mellett, vagyis, hogy az erő pozíciójából akar békét teremteni. Ám most már látni, hogy a Fehér Ház egyrészt terrorizálja a barátait, másrészt az ország ellenségeinek hízeleg – írja az elemző a Guardianben.
Egy erőtlen ütés csak arra jó, hogy felbosszantsa az ellenfelet. A kínai technológiák kézben tartóit pedig nem volt érdemes az amerikaiaknak felbosszantaniuk. Vagy legalábbis illett volna felkészülni arra, hogy aki nem fekszik ki, az vissza fog ütni. Vélemény.
Ez a döntés pusztán diplomáciai lábjegyzetnek tűnhet, de ennél sokkal fontosabb, írja publicisztikájában Sam Raus.
Trump színre lépése után az EU-nak belülről meg kell erősödnie, és ehhez az első lépés az, hogy elszigetelje mindazokat, akit saját soraiból ássák alá, nevezetesen Orbán Viktort, aki évek óta gyengíti a szervezetet – mutat rá Brüsszelben keltezett elemzésében Ulrich Ladurner.