Gyakorlatilag felmondhatatlan szerződést kötött az állam az Egyesült Arab Emirátusokkal mini-Dubajról

4 perc

2024.03.25. 09:00

A rákosrendezői új városrészről egyetlen egyeztetés volt, a budapestieket nem kérdezték.

Ismét Budapesti Lakógyűlést tart a főváros: ezúttal a Rákosrendezőre tervezett, mini-Dubajnak csúfolt projektről kéri ki az érintettek véleményét Karácsony Gergely. Az önkormányzati választásokra rákanyarodva jó eszköz lehet ez az újrázni készülő főpolgármesternek, a folyamatok befolyásolására azonban aligha alkalmas, hiszen a kormány már alá is írta az új városrészről szóló szerződést. Egyetlen egyeztetés előzte ezt meg, amit Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter folytatott az egyesült arab emírségekbeli kollégájával, Táni bin Ahmed al-Zejudival, akivel megállapodott az ötmilliárd eurós „zászlóshajó projektről”.

A rozsdaövezetben felépülő új városrészt az Abu Dhabi Eagle Hills ingatlanfejlesztő kivitelezheti, amely nemrég Belgrádban húzott fel egy hasonlóan grandiózus negyedet. A városfejlesztési tervek még tavaly novemberben kerültek napvilágra, ekkor egy, a Mol-toronynál is magasabb, 220–240 méteres felhőkarcoló borzolta a közvélemény kedélyét, amit a világ legmagasabb épületét, a dubaji Burdzs Kalifát is építő Mohamed Alabbar cége, az Emaar Properties álmodott oda. Szijjártó akkor cáfolta ezt, s állította, egy másik cég építkezik majd Rákoson. Csakhogy ez a „másik”, az Eagle Hills is Alabbar vállalata.

Magyarországra hozta balkáni topmenedzserét a maxi-Dubaj befektetője

Nem mindenhol fogadják tárt karokkal a maxi-Dubaj megépítésére készülő arab befektetőt, Mohamed Alabbart, aki az egyik legfajsúlyosabb munkatársát vitte most be magyarországi cégébe, jelezvén, hogy az itteni beruházási terveiben maximálisan bízik.