A Sonny Boy egy olyan ember memoárja, aki nem tart már semmitől és nem akar többé a közönség előtt titkolózni. Al Pacino mozgalmas, megpróbáltatásokkal teli, művészileg kiteljesedett életében mindig is a céltudatosság és a szeretet volt az iránytű. Az egyes szám első személyben megírt életrajzban a színész egy különleges utazáson társául fogadja az olvasót. Őszintén feltárja előtte karrierje meghatározó pillanatait, nehéz döntései okát, és a legszemélyesebb érzéseit, gondolatait – annak történetét, hogyan lett a kis bronxi Sonnyból – ahogy a barátai becézték – Hollywood ünnepelt, Oscar-díjas színészfejedelme. Az életrajzból, melyet a HVG Könyvek jelentet meg, néhány részt közreadunk az elkövetkezőkben.
Az olasz kormányfő okosan manőverezve úgy lett a megválasztott amerikai elnök szövetségese, hogy közben az EU sem ültette szégyenpadba – ellentétben a magyar miniszterelnökkel.
Trump, Trump és Trump – az amerikai elnökválasztást sok szempontból elemzi az e heti HVG, nem rejti véka alá véleményét a vele készült interjúban Jonathan Franzen világhírű amerikai író sem. Olvashatnak a Magyar Péter ellen indult egész pályás letámadásról, benne a lehallgatási párbajról, és keressük a magyarázatát annak, miért jöhetnek ki az árnyékból Orbán Viktor kegyvesztett politikusai. Ez a Fülszöveg, a hetilap ajánlója.
Mi várható Donald Trump második elnök ciklusától? Szétveri-e az amerikai demokráciát? Kik örülnek a republikánus jelölt győzelmének? Mi az a húzás, amit a demokratáktól várt volna a világ, de Trump lépte meg? Nem meglepő módon továbbra is az amerikai elnökválasztás áll a nemzetközi sajtó fókuszában.
És mi van Tomival? címmel kerül moziba a napokban Till Attila új filmje, amelybe a rendező saját, alkohollal kapcsolatos rossz tapasztalatait is beleírta. Úgy véli, nem sokáig tartható fenn, hogy tehetséges, bizonyított rendezők nem kapnak állami támogatást. Arra pedig saját bevallása szerint nincs épkézláb válasza, hogy elfogadható-e az, hogy a TV2 egyik arca.