Nemzetközi lapszemle: Vlagyimir Putyin imádja, hogy politikai felfordulás van Európában

Az orosz elnök számára ajándék az európai szélsőjobb felemelkedése – írja a The Washington Post. A Neue Zürcher Zeitung szerint Le Pen és Meloni sikerét az adja, hogy pártjaik középre igazodnak. Az Egyesült Államok törekszik arra, hogy Európában a kritikus infrastruktúra nehogy kínai kézre jusson – olvasható a Die Pressében. A The Daily Telegraph szerint Németország a káosz, a Frankfurter Allgemeine Zeitung szerint Franciaország a hosszú instabilitás felé tart. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.

  • hvg360 hvg360
Nemzetközi lapszemle: Vlagyimir Putyin imádja, hogy politikai felfordulás van Európában

Süddeutsche Zeitung

A gazdasági rovat vezetője teljes mértékben egyetért azzal, hogy Európának meg kell védenie iparát Kínával szemben. Alexander Mühlauer mindazonáltal szomorúnak tartja, hogy növelik a kínai elektromos autókra kivetett vámot, mivel a szabad kereskedelem javarészt annak a jólétnek a záloga, amely még mindig összetartja a földrészt.

A piaci korlátozások megdrágítják az árukat, ám ez esetben mégiscsak meg kellett lépni, mivel itt a kőkemény verseny a tét. Az ugyanis jelen esetben minden, csak nem tisztességes, hiszen a világ legnagyobb tervgazdasága hatalmas állami pénzekkel támogatja az elektromos járművek fejlesztését és gyártását. Európának reagálnia kell arra, hogy a rivális tisztességtelen előnyt élvez.

Brüsszel jól teszi, hogy a szabad kereskedelem elveire hivatkozik, mert így kivédi a vádat, hogy a háttérben politikai okok húzódnak meg. Ám ettől még a vámok szolgálhatják a politika céljait. Az EU ily módon ugyanis jelzi, hogy kész az USA-val együtt fellépni a kínai gazdasági hatalom ellen. Hiszen Peking próbálja meggyengíteni a Nyugat gazdasági erejét az olcsó termékekkel.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?