Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Uralják az európai lapokat az aggodalmak a magyar soros EU-elnökségtől. Miért nem találja helyét a Fidesz az EP szélsőjobboldali frakcióiban? A Hezbollah és Izrael konfliktusa kiterjesztheti a háborút. Nemzetközi lapszemle.
Frankfurter Rundschau
A kommentár úgy ítéli meg, hogy a magyar soros elnökség idején blokád leselkedik az EU-ra, mert Orbán már az indulásnál fenyegeti az európai intézményeket. Erre utal már a Trumptól átvett jelszó is, de amilyen destruktív volt az eltelt években a magyar vezető az EU-ban, az a megfigyelőket egyébként is a volt amerikai elnökre emlékeztette.
Meggátolta szinte az összes tervet Ukrajna megsegítésére. Jó kapcsolatokat tart fenn Putyinnal, a 27-ek közül tavaly egyedül ő találkozott vele. Mindig is fenntartásait hangoztatta a szankciókkal szemben. Strasbourgban most sokan tartanak attól, hogy az év végéig lefékezi az Uniót.
Daniel Freund német zöld képviselő szerint politikai patthelyzet fenyeget. Naivitás volna ugyanis feltételezni, hogy Orbán tisztességes közvetítőként jár el. Sokkal inkább arra kell számítani, hogy keresztbe tesz mindenben, ami Ukrajnával, a migrációval és a jogállammal kapcsolatos.
Kérdés ezek után, hogy Magyarország mennyire lesz semleges, amikor szavazni kell a Tanácsban. Egy brüsszeli diplomata azonban azt mondja, hogy Orbán nagy károkat nem tud okozni, mert előbb fel kell állnia Bizottságnak, illetve a Parlamentnek.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.