A Samsung idei legnagyobb durranásai: új telefonok és órák is jöttek, figyelemreméltóan vékony lett a Fold7
Három új telefonnal és három új okosórával állt elő idén nyári Samsung Unpacked eseményén a legnagyobb androidos gyártó.
A drámákkal, tragédiákkal teli élete vége felé Otto Klemperer a londoni Philharmonia élén lelt nyugalomra, a zenekarral készült Brahms-felvételeit most hat lemezen kiadta a Warner Classics.
Az öreg, az élet sok-sok megpróbáltatásán átment karmester és komponista Otto Klemperer tudott a leginkább ellenállni a zene mélységeit elfedő pátosz, a zenei szerkezetet elhomályosító romantikus gesztusok kísértéseinek. Az 1885-ben, az akkor a Német Birodalomhoz tartozó sziléziai Breslauban (a mai lengyelországi Wroclawban) született Klemperer volt az utolsó képviselője annak a nagy karmester-generációnak, amely még a romantika végső hullámában kezdte a pályáját. Johannes Brahms volt a korszak meghatározó zeneszerzője, a zeneművészetnek komoly presztízse volt, és közérdeklődésre tartott számot, kiváltképp Németországban.
A zongoristának készülő Klemperer 12 éves volt Brahms halálakor, és már kiválóan zongorázott, köszönhetően anyjának, aki ötéves korától maga tanította. Karrierjét a Brahmsnál későbbi romantikus, Gustav Mahler indította el, Berlinben találkoztak 1905-ben, a komponista II. (Feltámadás) szimfóniájának próbáján, és hamarosan barátság szövődött közöttük. Klemperer karrierje szépen ívelt felfelé, az 1920-as évekre a német zenei élet fenegyereke lett, sorra mutatta be a nagy vitákat kiváltó modern műveket, forradalmi színházat vezetett, és zenei vezéralakja volt a Neue Sachlichkeit (Új tárgyilagosság) német művészeti mozgalomnak, amely radikálisan elvetette a romantikus idealizmust, és a zenében a klasszicizmushoz nyúlt vissza.
Rendezettség, egyensúly, világosság, ökonómia, az érzelmek fegyelmezettsége, a szerkezet, a művészi építmény elsődlegessége – ezek az értékek és hangsúlyok tértek vissza a neoklasszikus zenei interpretációban, és ebben a szellemben értelmezte újra a romantika nagy alkotásait Klemperer. Mindenekelőtt a vezérlő csillag, Brahms műveit. Nála kevésbé romantikusan, klasszikusabban senki sem vezényelt Brahmsot, és persze Mahlert vagy Brucknert.
Három új telefonnal és három új okosórával állt elő idén nyári Samsung Unpacked eseményén a legnagyobb androidos gyártó.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Kvízjátékunk egyszerű: a négy megadott névből három a képzelet szüleménye, egy pedig valóban létezik. De vajon melyik?
A friss jelentés szerint ki kellett volna zárni az MNB-elnök fiának barátja, Somlai Bálint cégét.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Nemcsak kegyeleti célból, hanem a kíváncsiskodók miatti torlódások megelőzésére is.