Új céget alapított a kormány a reptér üzemeltetésére, Nagy Márton lett a gazdája
Egy légügyi tanácsadó került az élére.
Egy légügyi tanácsadó került az élére.
Kisebbfajta vallási reneszánsz jellemezte az elmúlt éveket: Ferenc utóda, a XIV. Leó néven trónra lépő amerikai Robert Francis Prevost majdnem másfél milliárd embernek lesz a pápája. HVG-Ténytár.
Egyelőre sok a találgatás, milyen pápa is lesz XIV. Leó, de azért messze nem sötét ló, jó néhány kardinális kérdésben pontosan tudni lehet, hol is áll. Gyorsreakciók a világlapokból.
Óceánon innen és túl egyaránt erőteljesen hat a propaganda, ami még egy nagyhatalomban is megosztottságot szül. Nehéz átfogó képet alkotni arról, milyen ma az Egyesült Államokban élni, a HVG ennek ellenére igyekezett feltérképezni a helyzetet: megszólaltattunk egyetemistát, könyvelőt, világbankost és ablaktisztítót is. Bár továbbra is a lehetőségek országaként tekintenek az USA-ra, akadtak, akik attól tartanak, hogy épp azok a jelenségek szivárognak vissza a mindennapjaikba, amelyek elől egykor elmenekültek Magyarországról.
Deák Ferenc Húsvéti cikke volt a kiegyezés nyitánya, százhatvan évvel a megjelenése után a mai magyar politika viszonyaira is érvényes, amit akkor a “haza bölcse” az együttműködés esélyeiről mond. Vélemény.
Van, aki alapítja, van, aki zsűrizi, van, aki kapja, van, aki elutasítja. Van, aki örökre a shortlisten ragad. Van, aki halmozza, és van, aki egész életében hiába epekedik érte. Van, aki megveszi, van, aki visszaadja. Van, aki kiborul miatta, van, aki csak nevet rajta. Mi az?
Blöff vagy valódi fenyegetés a lista, amit Magyar Péter bedobott, mint a kormány(párt) támadási terve? A Tisza elnöke elévágós manőverrel dobott be súlyos állításokat, mint piszkos eszközök vagy jogalkotási csavarok, amelyekkel a hatalmát féltő Orbán-kormány ellehetetlenítené. A kormány tagad, Magyar eddigi hasonló állításai közül pedig volt már, ami bejött, de olyan is, ami nem. Kielemezzük az eddigi mozgásokat, a jeleket.