Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
Olyan forradalom zajlik az egészségügyben, melynek élén nem orvosok és ápolók állnak, hanem egyesek és nullák. A mesterséges intelligencia az egészséges életet kínálja – eltarthat-e 140 évig? És pontosan milyen áttörések várhatók a daganatos és szívbetegbetegségek, a demencia, az egyénre szabott kezelések és az immunrendszer brutális felturbózása terén?
„A mesterséges intelligencia gyors fejlődése öt–tíz éven belül megkétszerezheti az ember élettartamát” – e jól hangzó ígéretet a Világgazdasági Fórum januári, davosi találkozójáról idézzük. Dario Amodei, a mesterséges intelligenciát fejlesztő amerikai Anthropic vezérigazgatója azért mert így fogalmazni, mert szerinte már most nagyon sok olyan, elsősorban biológiai innovációt látni, melyekből kiolvasható, milyen hatással lesz az MI az emberi életre.
A duplázás csak elsőre tűnik kirívónak, a historikus adatokra visszatekintve szinte menetrendszerű, hogy időnként felfedez, kitalál az emberiség valamit, ami ilyen mértékben képes az élet hosszabbítására. Az Oxfordi Egyetem szakértői által gondozott Our World in Data platformon ellenőrizhető adatok szerint az 1900-as évek elején a születéskor várható globális átlagéletkor 32 év volt. Az ENSZ legfrissebb, 2024-es adatsoraiból már 73 év olvasható ki. Ez több mint kétszeres növekedést jelent 124 év alatt. Kevésbé messzire tekintve: még 1950-ben is csak 46,4 év volt a várható globális élettartam. A fejlődés nem kis részben a gyermekhalandóság leküzdésének köszönhető: a múlt század derekán még a 15 év alatti gyermekek 27 százaléka halt meg, napjainkra ez az arány 4 százalék körülire csökkent.
Az élettartam XX. századi kitolódása leginkább annak tudható be, hogy újfajta készítmények váltak elérhetővé. A populáció növekedésében is jelentős szerepet játszott a védőoltások megjelenése, amelyek olyan betegségre kínáltak gyógymódot, mint a diftéria (torokgyík), a kanyaró, a mumpsz vagy a rubeola (rózsahimlő), csökkentve a gyermekhalandóságot. És persze ott van a penicillin is, amely a múlt század első felében megnyitotta az utat az antibiotikumok fejlesztése előtt.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.