Drágakövek: filmóda Róma nőinek

Vizuálisan lenyűgöző világot tár elénk az Isztambulban született, majd a hetvenes években a Római Sapienza Egyetemen tanult, azóta Olaszországban élő Ferzan Özpetek rendező, aki szerint az élet tartóoszlopai a nők.

  • hvg360 hvg360
Drágakövek: filmóda Róma nőinek

Özpeteknek éveken át nem volt bátorsága ahhoz, hogy a három, általa csodált olasz színésznőt, Mariangela Melatót, Monica Vittit és Virna Lisit felkérje, játsszanak a filmjeiben. Most Drágakövek című filmjében nekik ajánlja szerethető melodrámáját, a szépségbe, gyengédségbe, nosztalgiába csomagolt emlékezést a hetvenes évek Rómájára, tele szerelemmel, szeretettel, szolidaritással, benne tizennyolc női karakterrel.

Alberta és Gabriella, a Canova nővérek neve fogalom a divatszakmában, filmes és színházi jelmezek készítésére szakosodott szabóságuk van az Örök Város egyik elegáns, de már kopottas villájában. A múlt színésznőinek, a jelmeztervezés művészetének, a varrónők összetartó közösségének gyengéd portréja rajzolódik ki, mindnyájuk mögött valami gyász, fájdalom, eltemetettnek hitt érzelem, fellángoló szenvedély, veszteség, megaláztatás áll.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.