Cas Mudde: Tényleg erősödik a szélsőjobb Európában?
A holland politológus választási adatokkal járt utána a szélsőjobb körüli felhajtásnak, Magyarországot pedig már számításba sem vette, lévén nem demokrácia.
A holland politológus választási adatokkal járt utána a szélsőjobb körüli felhajtásnak, Magyarországot pedig már számításba sem vette, lévén nem demokrácia.
A kis tagországok félteni kezdték az egyhangú döntéshozatal elvét az EU-ban. A lengyel kormány nem kér a Pegasus vizsgálatból. Az egyik legnevesebb olasz milliárdos, Carlo de Benedetti országa EU-kapcsolatai miatt aggódik. Válogatás a világlapok írásaiból.
Az ukránok sorra lövik ki a HIMARS-ok tárolójában lévő mind a hat rakétát, úgy látszik, már nem tartanak attól, hogy elfogy a lőszer. Jójárt Krisztián, a Stratégiai Védelmi Kutatóintézet munkatársa szerint az ukránok bebizonyították, jól használják a kapott eszközöket, így jó eséllyel számíthatnak további támogatásra.
Putyin mozgósítása után is támogatja Ukrajnát a Nyugat, ha Orbán pénzt akar, akkor az igazságszolgáltatás függetlenségét is garantálnia kell. Átháríthatnak a légitársaságok, a szankciók ellen mozgósít a miniszterelnök. Üzen és fenyeget is az USA. Ez a Radar, a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Más tagállamok is vétettek már az uniós normák ellen, de velük szemben feltűnően visszafogott volt Brüsszel fellépése. Erős a gyanú, hogy politikai megfontolásból.
Üzenet és fenyegetés is egyben, hogy az amerikai külügyminisztérium világgá kürtölte: Moszkva 2014 óta a világ kéttucatnyi országában legalább háromszázmillió dollárt fordított külföldiek befolyásolására.
Részt vett-e az 1956-os perek alakításában Biszku Béla? Meg akarta-e puccsolni Kádár Jánost? Mi okozta a bukását az 1970-es években? Hogyan sikerült élete végéig felmentetnie magát? Egyáltalán, volt-e emberi arca? Ezeket a kérdéseket is körüljárja Krahulcsán Zsolt történész Biszku című, nemrég megjelent könyvében.
Hszi Csin-ping és Vlagyimir Putyin minapi találkozója és az ukrajnai háború tanulsága világossá tette, hogy Kína és Oroszország viszonyában folyamatosan romlik az utóbbi pozíciója.
Túl gyakori, hogy már lezajlott vagy elkövetkező közéleti események értékelésekor a sikertelenség vagy a leendő sikertelenség okait soroljuk – írja a hvg360-on olvasható cikksorozatában a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) ügyvezető igazgatója. Szerinte fontos, hogy ne a sikertelenség, hanem a lehetőségek narratíváját építsük a közéletben. Legújabb írásában a pedagógustiltakozásokat hozza fel példaként.
Egyelőre úgy tűnik, hogy még Orbán Viktor leghangosabb bírálói is készek haladékot adni, mielőtt az EU kiszabná a büntetést, az orosz–ukrán konfliktus árnyékában sok országnak nincs kedve súlyos belső összeütközéshez, írja a Politico elemzése.
A németek vétóstop ötlete az Unió külügyeiben nem csak a magyarokon akadhat el. Jönnek fel a jobboldali-populisták Európában, Paul Lendvai ennek okairól ír. Válogatás a világlapok írásaiból.
Hogy lehet nyolc ember gazdagabb a Föld felénél, ha annyival biztosan nem okosabbak és nem is dolgoznak többet? Mit ér az, ha valaki tehetséges, de nincs szerencséje? Sokan gondolkoztak ezen, de most először készült egy teljes modell, amely ezt precízen számszerűsíti, és közgazdasági IgNobel-díjat is ért. A vicces vagy szokatlan, ám teljesen komoly témákban végzett kutatások mostani díjazottja egy ideig nagyon aranyos, de aztán elérünk ahhoz a részhez, amelyről a mai Magyarország juthat eszünkbe, és onnan egyáltalán nincs kedvünk nevetni.
A jogállamisági eljárás csak kozmetikai változásokat hoz.
A 3000 milliárd forintnyi uniós forrás elvételétől tartva szóról szóra átvette a kormány a brüsszeli, összeférhetetlenségre vonatkozó iránymutatást a közérdekű közalapítványokra vonatkozóan, csakhogy ez a magyar viszonyokra nagyon kevés lehet. Megnéztük, milyen gyakorlati következménnyel jár a tervezett változás.
A minap az etyeki polgármester melegpropagandát vélt felfedezni egy egyszerű színes mandalában, amelyet szülők festettek a helyi iskola falára. Bizony, nem árt az óvatosság, s KAP éberségének hála, most egy kifinomult teszt is rendelkezésünkre áll, hogy különbséget tudjunk tenni a melegpropaganda és az igazi képzőművészet között. Közben választ kapunk arra is, hogy mely épületeket tervezték nem buzik és vajon meleg szempontból hogy állnak az utóbbi évek állami ünnepségei.
Lassan egy éve nincs kormány Bagdadban. Moktada al-Szadr vallási-politikai vezető úgy keveri a lapokat, hogy ő legyen a megmentő.
Majdnem száz izgalmas, de mára szinte senki által nem ismert nő sorsát gyűjtötte össze Maria Pettersson finn író, s rendezte Fantasztikus nők címmel magyarul most megjelent kötetbe. Egy magyar ikerpár története is bekerült a kötetbe.