Nem lesz örökké Black Friday: a forintzuhanás mindenkinek sokba kerül
Negatív csúcsokat döntő árfolyamváltozással reagált a forint a nemzetközi környezet zavaraira, azaz a piaci szereplők nem méltányolták a nemzeti bank eddigi kamatemeléseit.
Negatív csúcsokat döntő árfolyamváltozással reagált a forint a nemzetközi környezet zavaraira, azaz a piaci szereplők nem méltányolták a nemzeti bank eddigi kamatemeléseit.
A Greenpeace egyebek közt arra volt kíváncsi, hogy mit várnak a választók a kormányfőaspiránsoktól, melyik számukra a legfontosabb "zöldprobléma", mit gondolnak a megújuló energiáról, illetve az atomerőművekről.
Az idén már aligha jut hozzá az uniós helyreállítási pénzekhez Magyarország, miközben az Európai Bizottság élesre tölti a jogállamisági fegyverét.
Markus Becker és Jan Puhl, a német lap munkatársai Brüsszelben keltezett cikkükben azt írják, a Bizottság megtette az első lépést, hogy a jogállami mechanizmus alapján jelentős pénzeket vonjon meg a két országtól, és értesüléseik szerint ebbe az évbe már az sem fér bele, hogy az újjáépítési alapból utaljanak nekik.
Mi a különbség a sim-kártya és az e-autó akkuja között? Szerződésszegés esetén az előbbit kikapcsolhatja a szolgáltató, az utóbbit nem.
5 milliárd forintnyi PCR-tesztet semmisít meg a kormány, az ENSZ szerint komoly emberi jogi kockázat, hogy a magyar kormány korlátozza a médiaszabadságot. A hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Amíg a munkanélküliségnél vagy a gazdasági növekedésnél csak a népszerűségre hajtó politikusoknak fontos az, hogy mit éreznek az emberek, az inflációt még jobban gerjesztheti az, ha sokan tényleg durvának érzik az áremelkedést, ahogy az is, ha továbbra is nagy drágulást várnak. Az inflációérzékelés és az inflációs várakozás egészen más, mint maga az infláció, és gyakran még fontosabbak is.
Litkai Gergely az igényes prezentációk híve, ezért készített egy összehasonlító elemzést azoknak, akik nem tudják, melyik miniszterelnök-jelöltre szavazzanak. Vallás, család, idegennyelv, Gyurcsány és a füzet.
A félezer legnagyobb magyarországi cégről készített HVG-toplista azt is megmutatja, hogy Magyarországon nem teljesen a legpiacibb alapon alakul a nagyvállalatok erősorrendje. De azért, szerencsére, nálunk sem csak a politika dönti el, hogy hová jutottak a legfontosabb cégek. Ezúttal látszólagos ugrások és valódi visszaesések zajlottak. HVG Top 500, 2. rész
Az etnikailag főként a kurdokhoz sorolt 700 ezer jezidi vallása különös, nincsenek írott szent szövegei, megtalálhatók benne ősi nyugat-iráni mitológiai motívumok, a judeo-kereszténység, gnosztikus irányzatok és a szúfi iszlám hatása. Vallási kisebbségként a történelemben sokszor érte támadás a közösséget.
A családjaiktól elrabolt jezidi nőket bátor önkéntesek segítenek felkutatni és visszajuttatni szeretteikhez az Iszlám Állam fogságából. A Sabaya című dokumentumfilm az önfeláldozó vállalkozást mutatja be.
Az idei tanévben már elindult az ország legfiatalabb egyeteme. A Tokaj-Hegyalja Egyetem továbbviszi a tanítóképzős hagyományokat, miközben a szőlészeti-borászati képzés zászlóshajója is kíván lenni.
Nem a légkondi bekapcsolásával, hanem az üveg hőáteresztő képességének növelésével vagy csökkentésével lehet temperálni azokat az épületeket, amelyekbe okosüveget szerelnek.
India és Kína az a két ország, amelyeknek erőteljesen csökkentenie kellene a szénbányászatot, az olaj- és gázfelhasználást, és hasznosítania kellene a napenergiát. Ezek a országok a világ legnagyobb károsanyag-kibocsátói, India áramszolgáltatása hetven százalékát szénből nyeri, így kérdés, visszafordíthatók-e a jelenlegi folyamatok.
Történelmi mélypontot járt meg a forint árfolyama, Sinopharm- és Szputnyik-licencet venne a kormány, 45-en meghaltak egy bulgáriai buszbalesetben. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Intő jel, hogy az EU volt Brexit-ügyi főtárgyalója, a francia Michel Barnier nacionalista lett – figyelmeztet a Financial Times brit lap véleménycikkében Gideon Rahman, a lap fő külpolitikai szemleírója.
2021-ben alig van már olyan gazdasági szektor, ami ne lenne többé-kevésbé Fidesz-közeli vállalkozók kezében. Kivétel a média, mert a médiavállalkozásaikat „elajándékozták”.
Budapesten is szóba kerülhet, ami Európában egyre több városban vagy belvárosban valóság: a harmincas övezet. Eddig az derült ki, hogy kevesebb a halálos baleset és a zaj, javulnak az emberi kapcsolatok.
Daniel Ortega forradalmárként 1979-ben megbuktatta a Somoza-rezsimet, most meg úgy nyert, hogy előtte letartóztatta minden vetélytársát, mert kiderült, hogy mindegyik népszerűbb nála.
Az ország egyes részein és bizonyos ágazatokban újra komoly probléma a munkaerőhiány, miközben máshol magas a munkanélküliség.