Így már világos: mitől lehet okos a világítás?
 

Így már világos: mitől lehet okos a világítás?

Egyetlen világítótest példáján nem lehet teljeskörűen bemutatni, merre tart a világítástechnika, még kevésbé azt, hogy milyen előnyeik származhatnak az innovációból a fogyasztóknak. A jövő ugyanis nagyrészt a rendszerekben és azok intelligenciájában keresendő.

HVG HVG




Eurasia Group: Merkel kemény utóvédharcot vív a magyar és a lengyel kormányért
 

Eurasia Group: Merkel kemény utóvédharcot vív a magyar és a lengyel kormányért

Bármennyire is fura, az EU jogállami problémájának kulcsfigurája immár a távozó német kancellár, mert hivatali idejének hátralévő részében mindenképpen meg akarja akadályozni, hogy töréspontig jusson a vita Magyarországgal és Lengyelországgal. Erre figyelmeztet a Politicóban az Eurázsia Csoport nevű washingtoni kockázatelemző európai igazgatója.

hvg360 hvg360


Mennyivel rosszabb döntéseket hoz az, akin nagy a nyomás?
 

Mennyivel rosszabb döntéseket hoz az, akin nagy a nyomás?

Szép lenne a világ, ha minden döntés jól átgondolt volna, de aki nagy nyomás alatt van, nem mindig dönt racionálisan. Nem csak a szűk határidő vagy a nagy tét zavarhatja bele az embert olyan helyzetbe, amikor nagy stresszben kell döntenie – mutatták ki a téma kutatói, akik arra is rájöttek, a kockázatokhoz egész másképp hozzáálló embereknek is vannak közös sémáik, amikor hirtelen kell döntést meghozniuk.










Szeretettel Prágából: Budapest nem számíthat az új, jobboldali cseh kormány lojalitására
 

Szeretettel Prágából: Budapest nem számíthat az új, jobboldali cseh kormány lojalitására

Felkavarodott a cseh belpolitika a választások után. A történelmi baloldal a megsemmisülés szélére került, az államfő nem tudja gyakorolni jogkörét. A kormányra készülő jobboldali koalíció óvatosabb lesz Oroszországgal és Kínával, de Magyarország és Lengyelország sem számíthat együttműködésére az EU-val szemben vívott harcokban.

Lovász Attila / Pozsony Lovász Attila / Pozsony